Bitwa w meczu beniaminków. Sokół Kolbuszowa Dolna – Korona Rzeszów 3:3

Łukasz Pado
Łukasz Pado
W meczu beniaminków padł remis
W meczu beniaminków padł remis Łukasz Pado
Sokół Kolbuszowa Dolna debiutował w rozgrywkach 4 ligi podkarpackiej i jego kibice nie mogli się nudzić, szczególnie w drugiej połowie. Po niesamowitej wymianie ciosów mecz z Koroną Rzeszów zakończył się remisem 3:3.

Sokół Kolbuszowa Dolna – Watkem Korona Rzeszów 3:3 (1:0)

1:0 Gorzelany 14, 1:1 Sarzyński 53, 2:1 Kołacz 61-karny, 2:2 Bober 65, 3:2 Ferenc 65-samobójcza, 3:3 Sarzyński 76.
Sokół: Król 5 – P. Karkut 5, B. Karkut 5, Parys 5, Gorzelany 5 ŻK (68 Kużdżał) - Maziarz 5 (53 Dziedzic), Kołacz 6, Sałasiński 6 (80 Brudek), Orzech 7 (78 Wróbel), Krawczyk 5 (62 Prokop), Adranowicz 6. Trener Rafał Leśniowski.

Korona: Szczepański 7 – Ryżak 4, Ferenc 5, Gwóźdź 5, Kuca 6 - Delekta 4 (60 Przybyło ŻK), Bober 7 ŻK, Bigus 5 (80 Buszta), Sarzyński 8 (75 Kozicki), Karwacki 5 (62 Pruchnik), Mołdoch 5 (83 Smalarz). Trener Zdzisław Napieracz.

Sędziował: Łamasz 7 (Jarosław). Widzów 300.

Para beniaminków zanotowania bardzo efektowne otwarcie sezonu. Przed meczem odbyły się oficjalne uroczystości wręczania pucharów, m.in. od OZPN w Dębicy i stowarzyszenia „Ziemia Kolbuszowska”.

W pierwszej połowie to miejscowi sprawiali lepsze wrażenie. Stwarzali sobie okazję i nawet jedną z nich zamienili na gola. Jednak już w końcówce pierwszej połowy przebudzili się rzeszowianie bliscy wyrównania byli Sarzyński i Ferenc, ale pudłowali.
Po zmianie stron Korona kontynuowała ataki. W 53. minucie Sarzyński rozwiązał worek z bramkami i posypało się. Co Sokół wychodził na prowadzenie, to goście odpowiadali. W końcówce to nawet Korona była bliższa strzelenia rozstrzygającego gola, ale mecz zakończył się remisem.

- Każda z drużyn miała trochę szczęścia i trochę pecha. Oni mieli bardzo dobre stałe fragmenty, my byliśmy lepsi z akcji. Żałuję, że nie zgarnęliśmy trzech punktów, ale remis chyba jest najbardziej sprawiedliwy – powiedział wiceprezes Sokoła Andrzej Skowroński.

- Dobry punkt na starcie. Daliśmy się im zepchnąć na początku, ale potem nie daliśmy im za wygraną, choć ten karny, a potem „samobój” nas podłamały. Jestem pozytywnie nastawiony i na pewno trochę punktów w tej lidze zdobędziemy – mówi Tadeusz Świgoń, prezes Korony.

Sobotnie mecze 1, 2, 3 i 4 ligi WYNIKI

POPULARNE NA NOWINY24/SPORT:

Materiał oryginalny: Bitwa w meczu beniaminków. Sokół Kolbuszowa Dolna – Korona Rzeszów 3:3 - Nowiny