Błażej Miller rzutem na taśmę zdobył tytuł króla strzelców klasy okręgowej. Granat Skarżysko wysoko wygrał z Grodem Ćmińsk

Paweł Wełpa
Błażej Miller z Granatu Skarżysko (w białym stroju) w ostatniej kolejce sezonu zapewnił sobie tytuł króla strzelców klasy okręgowej Paweł Wełpa
Granat Skarżysko wygrał na wyjeździe z Grodem Ćmińsk 6:2 w ostatniej kolejce klasy okręgowej sezonu 2017/18. Supersnajper Granatu Błażej Miller znów zaimponował skutecznością i dzięki temu został królem strzelców rozgrywek.

Granat Skarżysko już dawno zapewnił sobie awans do IV ligi, ale walka Błażeja Millera o tytuł króla strzelców trwała do ostatniej kolejki, a nawet do ostatnich minut sezonu. Gola, który dał mu zwycięstwo w tej klasyfikacji zdobył bowiem w 90. minucie spotkania w Ćmińsku.

Przed ostatnim meczem w klasyfikacji strzelców prowadził Mariusz Fabjański ze Staru Starachowice. Miał na koncie 31 goli, a Miller – 30. Snajper Staru w ostatnim meczu z Orliczem Suchedniów dołożył dwa trafienia.

Gdy skończył się mecz w Suchedniowie, w Ćmińsku do rozegrania została jeszcze druga połowa. Miller miał jednego gola na koncie do przerwy i w drugiej połowie musiał zdobyć ich trzy, aby wyprzedzić Fabjańskiego. I tak właśnie się stało. Ostatnią bramkę najlepszy strzelec Granatu strzelił w 90. minucie.

Błażej Miller imponował skutecznością szczególnie w końcówce sezonu. W ostatnich siedmiu kolejkach zdobył 17 goli. Od swojego rywala był także lepszy w bezpośrednim meczu, gdy Granat wygrał na wyjeździe ze Starem 3:1, a obaj snajperzy strzelili wszystkie gole meczu.

Równie imponujący, co dorobek Millera, jest bilans punktowy i bramkowy Granatu. Zespół ze Skarżyska w 30 meczach zdobył 85 punktów i strzelił 116 goli, co dało prawie cztery gole na mecz. Skarżyszczanie odnieśli 28 zwycięstw, raz zremisowali i raz przegrali.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

TOP 10 najpopularniejszych gadżetów erotycznych

TOP 10 najbardziej WKURZAJĄCYCH zachowań na PLAŻY

Czy jesteś Mundialowym specem? Co wiesz o Mistrzostwach Świata w piłce nożnej? [QUIZ]

Nie wiesz, który z modnych kierunków urlopowych wybrać? Ten quiz jest dla ciebie!

Czy wiesz, które z tych produktów najbardziej cię utuczą?

Jak zachować się w górach? Zobacz najgorsze błędy turystów!