Borussia Dortmund rozstrzelała Gabalę. Asysta Łukasza Piszczka [ZDJĘCIA]

mgs
W meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Europy Borussia Dortmund pokonała drużynę z Azerbejdżanu, Gabalę 4:0. Cały mecz w barwach ekipy gospodarzy rozegrał Łukasz Piszczek, który zanotował asystę przy golu Mychitariana.

Piłkarze Borussii odnieśli bardzo pewne zwycięstwo w starciu z reprezentantami Azerbejdżanu, Gabalą. Wynik spotkania w 29. minucie otworzył Marco Reus, który po podaniu Mchitarjana po raz pierwszy w meczu pokonał golkipera rywali. Warto wspomnieć, że bramki Gabali bronił Polak, Dawid Pietrzkiewicz.

Jeszcze przed przerwą dortmundczycy podwyższyli prowadzenie na 2:0 za sprawą trafienia Pierre-Emericka Aubameyanga. Po przerwie w 67. minucie samobójcze trafienie zapisał na swoim koncie Sergei Zenjov, a wynik spotkania w 70. minucie ustalił Henrich Michitarjan. Wówczas Ormianin po dośrodkowaniu reprezentanta Polski, Łukasza Piszczka (który rozegrał pełne 90 minut) huknął na bramkę prawą nogą i pokonał bezradnego Pietrzkiewicza.