Borussia pokonała na wyjeździe Freiburg, dobry występ Piszczka (GALERIA)

mgs
W meczu 24. kolejki Bundesligi, Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe Freiburg 1:0. Jedynego gola na wagę zwycięstwa przyjezdnych zdobył Sebastian Kehl. Zobacz zdjęcia!

Początek spotkania odbył się pod dyktando Borussii, która już od pierwszych minut szukała swojej szansy na zdobycie gola. Przewaga przyjezdnych malała jednak z każdą kolejną sekundą, a do głosu nieoczekiwanie zaczęli dochodzić piłkarze Freiburga, którzy bronią się przed spadkiem. Podopieczni Juergena Kloppa zdołali jednak odpierać ataki zdeterminowanych rywali i nawet jeśli sami nie stwarzali sobie zbyt wielu dogodnych sytuacji strzeleckich, zachowywali potrzebną czujność.

Z dobrej strony pokazał się dziś Łukasz Piszczek, który był bardzo aktywny. Często włączał się w akcje ofensywne swojej drużyny, dobrze radził sobie także w obronie i skutecznie powstrzymywał strzeleckie zapędy napastników Freiburga.

Pierwsza połowa nie przyniosła żadnych goli, a jedyna bramka padła dopiero po przerwie. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Sebastian Kehl. Wieloletni zawodnik Borussii wykorzystał dobre podanie Grosskreutza i świetnym strzałem pokonał Olivera Baumanna.

Kiedy ekipa z Zagłębia Ruhry wyszła na prowadzenie, sprawiała wrażenie zadowolonej z wyniku, a tempo meczu nie zachwycało. Dortmundczycy ostatecznie zapisali na swoim koncie kolejne trzy punkty, a Freiburg umocnił swoją pozycję w dolnych rejonach tabeli.

W meczu wystąpił tylko jeden reprezentant Polski, bowiem pozostała dwójka naszych rodaków występujących w Borussii jest kontuzjowana. Jakub Błaszczykowski nie pojawi się już w tym sezonie na boisku po tym, jak zerwał więzadła krzyżowe, z kolei Robert Lewandowski narzekał na uraz kolana, przez co opuścił także mecz kadry ze Szkocją.