Borussia wyraźnie lepsza od Szachtara. Gol Kuby, asysta "Lewego"

Bartłomiej Szura, psz
Borussia Dortmund nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem przed własną publicznością Szachtara Donieck. Bramkę dla mistrzów Niemiec zdobył Jakub Błaszczykowski, a Robert Lewandowski popisał się asystą przy golu na 2:0.

Zobacz więcej zdjęć z meczu Borussia Dortmund - Szachtar Donieck!

Mistrzowie Niemiec już od samego początku spotkania postanowili udowodnić gościom z Doniecka, że w dwumeczu są zdecydowanie lepszym zespołem. W 2. minucie Jakub Błaszczykowski do spółki z Marco Reusem rozegrali piłkę przed polem karnym Szachtara, ale w finalnym etapie tej akcji, drugi z nich zagrał niedokładną piłkę w szesnastkę.

W 13. minucie spotkania Robert Lewandowski padł w polu karnym gości, ale sędzia ze Słowenii pozostał niewzruszony. Po 30 minutach gry mieliśmy już jednak pierwszą bramkę dla BVB. Po rzucie rożnym najwyżej do piłki wyskoczył niedoceniany Felipe Santana i dał prowadzenie swojej drużynie. Szachtar mimo straty bramki, nie potrafił odpowiedzieć rywalom, a Borussia nadal grała swoje.

Efektem tego była akcja z 37. minuty, gdy Lewandowski zagrał do Mario Goetze, a ten mocnym uderzeniem w pełnym biegu pokonał Andrieja Piatowa. Jeszcze pod koniec pierwszej połowy szansę miał "Lewy", ale wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy zawodnicy Szachtara za sprawą Fernandinho i Costy mieli swoje szanse, które być może zmieniłyby losy spotkania. Gościom w tych akcjach jednak nie udało się pokonać Romana Weidenfellera.

Borussia cały czas dążyła do zdobycia trzeciej bramki, która definitywnie rozstrzygnęłaby spotkanie. W 59. minucie Błaszczykowski spełnił marzenia kibiców w Dortmundzie - wykorzystał błąd bramkarza rywali i z bliska skierował piłkę do bramki, praktycznie rozstrzygając losy dwumeczu.

Po tej bramce, na boisku już niewiele się działo. Jedyną szansę dla gości na honorową bramkę miał Jaroslav Rakicki, a BVB za sprawą Reusa miała okazję na podwyższenie wyniku. Ostatnie minuty spotkania, to spokojna gra z obu stron. Szachtar był pogodzony z wynikiem, a Borussia nie zamierzała bez potrzeby podkręcać tempa.

Mistrzowie Niemiec udowodnili zdecydowaną wyższość nad rywalami z Ukrainy. Po remisie 2:2 na wyjeździe, w czasie rewanżu na Signal Iduna Park nie pozostawili złudzeń rywalom i pewną wygraną zapewnili sobie awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.