Borussia znów wygrywa, Lewandowski znowu trafia, asysta Piszczka [ZDJĘCIA]

Bartłomiej Szura, tom
Borussia Dortmund pokonała w meczu 30. kolejki Bundesligi FSV Mainz 2:0. Wynik spotkania już w 38. sekundzie otworzył Marco Reus. W końcówce meczu swojego 23. gola w sezonie po podaniu Łukasza Piszczka zdobył Robert Lewandowski.

Spotkanie BVB z Mainz rozpoczęło się fantastycznie dla gospodarzy, którzy już w 38. sekundzie za sprawą Marco Reusa objęli prowadzenia. Zawodnik Borussii skorzystał z nie najlepszego wyjścia z bramki golkipera gości.

I to była tak naprawdę jedyna ciekawa akcja w tym spotkaniu. Goście jakby przestraszeni klasą rywala nawet nie atakowali zawodników Kloppa, gdy ci przechodzili do ofensywy. Borussia zadowolona z prowadzenia nie forsowała jednak tempa.

W drugiej części obraz gry wyglądał podobnie. Od około 60. minuty za sprawą zmian goście zaatakowali nieco śmielej. Nie byli jednak w stanie dojść do pola karnego. Na trzy minuty przed końcem po zagraniu Łukasza Piszczka strzałem z bliskiej odległości prowadzenie BVB podwyższył Robert Lewandowski.

Po gospodarzach widać było, że myślą już o meczu z Realem Madryt w Lidze Mistrzów. Natomiast zawodników gości zadowoliła chyba minimalna przegrana.

Czytaj piłkarskie newsy w każdej chwili w aplikacji Ekstraklasa.net na iPhone'a lub Androida.