Łukasz Boyke/Dziennik Bałtycki
Bytovia wygrała na wyjeździe z Jarotą
Bytovia wygrała na wyjeździe z Jarotą Tomasz Bołt/Polskapresse
To było spotkanie dwóch zespołów o odmiennych celach. Jarota Jarocin chce za wszelką cenę utrzymać się w lidze, natomiast Drutex-Bytovia Bytów chce ją opuścić i awansować na zaplecze ekstraklasy.

GKS Tychy - Chojniczanka Chojnice. Zobacz najlepsze akcje i bramki z meczu! [WIDEO]

Faworyta nie było trudno wytypować, chociaż gra od początku meczu toczyła się w środku pola. Wszystko zmieniło się w 11 minucie spotkania, kiedy sędzia podyktował rzut karny po faulu Huberta Oczkowskiego. Okazję natychmiast wykorzystał Janusz Surdykowski, który wyprowadził czarno-biało-czerwonych na prowadzenie. Od tego momentu Drutex-Bytovia już dominował na boisku.

W świetnej dyspozycji był podczas niedzielnego pojedynku właśnie strzelec pierwszej bramki, który podwyższył na 2:0 w 35 minucie. Kolejne bramki zawodnicy Pawła Janasa strzelali już po przerwie. Tym razem skutecznością popisał się Mateusz Michalski, który strzałem z dystansu trafił w golkipera miejscowych. Piłka jednak odbiła się od jego nóg i wpadła do bramki.

Piłkarze Jaroty próbowali jeszcze walczyć, jednak udało im się zaliczyć tylko honorowe trafienie po faulu Marcina Wojciechowskiego w polu karnym. Okazję wykorzystał sam poszkodowany w tym pojedynku, który zaliczył honorowe trafienie dla swojego zespołu. Na 8 minut przed końcem regulaminowego czasu gry wynik na 4:1 ustalił Surdykowski. Pomimo trzech doliczonych przez sędziego minut wynik nie uległ zmianie. Drutex-Bytovia Bytów wyjechał z Jarocina z kompletem cennych punktów.

Jarota Jarocin - Drutex-Bytovia Bytów 1:4
Bramki:
0:1 Janusz Surdykowski (11), 0:2 Janusz Surdykowski (35), 0:3 Mateusz Michalski (55), 1:3 Marcin Wojciechowski (71), 1:4 Janusz Surdykowski (82)

Jarota: Szymański - Oczkowski l, Kieliba l, Garbarek, Filipiak - Grobelny (64. Nawrocki), Wojciechowski l, Danielak l, Antkowiak (35. Skowron), Skokowski l(58. Pawlak) - Kamiński (75. Konieczny)

Drutex-Bytovia: Sobański l - Hirsz, Kajca (46. Michalski), Kowalski, Pięta (80. Kryszak) - Pietroń, Stefanowicz (65. Cesarek), Surdykowski, Wilczyński - Wróbel, Wróblewski

Sędziował: Tomasz Białek (Gorzów Wielkopolski)