Centralna Liga Juniorów U-17. Podsumowanie szóstej wiosennej kolejki

red
Centralna Liga Juniorów U-17. W szóstej wiosennej kolejce doszło do kilku niespodzianek, a wysokie zwycięstwa zanotowały zespoły ze stolicy. Arcyważne trzy punkty zdobył zespół Naki Olsztyn.

Grupa A

- W Centralnej Lidze Juniorów walczymy trzeci sezon. Rozgrywki są bardzo fajne i stoją na wysokim poziomie. Wyższym niż jest w turniejach wojewódzkich. Pomysł, by w tym roku połączyć regiony był więc bardzo dobry – zaznaczył trener Naki Olsztyn Andrzej Nakielski i dodał: - W tej edycji jesteśmy beniaminkiem. Na tak wąski skład, gdy odchodzi czterech zawodników, to jest problem, ale dajemy sobie radę – przekonywał Nakielski. - Jednak w końcu zagraliśmy w pełnym składzie. I z meczu jestem zadowolony, bo chłopaki pokazali charakter. Przegrywaliśmy 0:1, ale strzeliliśmy później dwa gole. Potrafiliśmy to spokojnie utrzymać. Przeciwnik nie mógł stworzyć jakichś świetnych sytuacji. Zasłużenie wygraliśmy.

Dla trzeciego w tabeli Ursusa bramkę w 22. min zdobył Jehor Macenko. - Cisnęliśmy ich, ale nas skontrowali – żałował obrońca Naki, Łukasz Rytelewski, który asystował przy drugim golu dla gości, strzelonym przez Kacpra Nowickiego. Natomiast wcześniej trafił pomocnik Kacper Zielski. - Zaczęliśmy mecz bardzo dobrze, kontrolowaliśmy spotkanie i przeważaliśmy. Wprawdzie pierwsi straciliśmy bramkę, ale przyjechaliśmy do Warszawy zdeterminowani i walczyliśmy do końca. Bramka pomogła nam uwierzyć w siebie – podsumował strzelec wyrównującego gola.

Legia Warszawa wygrała z Jagiellonią Białystok 3:1. Bohaterem Escoli Varsovii został Kacper Karasek, który popisał się hattrickiem i zapewnił triumf nad ŁKS-em Łódź. AKS SMS Łódź podzielił się punktami z Polonią Warszawa.

Grupa B

Aż cztery bramki stracił Gryf Słupsk z AP Reissa Poznań. Pogoń Szczecin nie dała najmniejszych szans Błękitnym Wronki i wygrała 3:1. Identycznym wynikiem zakończyło starcie Lecha Poznań z Arką Gdynia i Lechii Gdańsk z Wartą Poznań. Walka o pierwsze miejsce w tej grupie będzie trwała do samego końca.

Gryf Słupsk - AP Reissa Poznań 0:4

Pogoń Szczecin - Błękitni Wronki 3:1
Kacper Łukasiak 11, Piotr Delner 20, Wiktor Grzeszczak 80 - Błażej Strzelecki 88

Lech Poznań - Arka Gdynia 3:1
Filipa Wilak 25, Michał Marszałkiewicz 70, Jakub Gil 90 - Igor Lubowicz 73

Lechia Gdańsk - Warta Poznań 3:1
Michał Sadowski 25, Kacper Sezonienko 78, Miłosz Dziurzyński 87 - Maksymilian Lisowski 84

Grupa C

Po emocjonującym spotkaniu Gwarek Zabrze zremisował z FC Wrocław Academy, a wyrównującą bramkę dla gospodarzy zdobył w 90. minucie Adrian Gawlik. Pierwszej porażki w sezonie doznał Ruch Chorzów, który wysoko przegrał z Zagłębiem Lubin. Bezbramkowy remis zanotował liderujący Górnik Zabrze. Remisem, ale bramkowym zakończyło się spotkanie Stadionu Śląskiego Chorzów ze Śląskiem Wrocław.

Gwarek Zabrze - FC Wrocław Academy 3:3
Kamil Komandera 43, Adrian Gawlik 83, 90 - Piotr Michalewski 22, Norbert Karasiewicz 50, Kacper Pasek 81

Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów 3:0
Leszek Jagodziński 5 (k), 89, Jakub Sangowski 90

Górnik Zabrze - Odra Opole 0:0

Stadion Śląski Chorzów - Śląsk Wrocław 2:2
Jakub Myszor 50, Kacper Grzebieluch 62 - Mateusz Mojka 70, Hubert Konstanty 87

Grupa D

W meczu rozegranym na stadionie przy ul. Prostej w Kielcach, Korona miała przewagę i udokumentowała to dwoma trafieniami. Najpierw w 30 minucie Iwo Kaczmarski zagrał bardzo dobrą prostopadłą piłkę do Jakuba Rybusa, ten od połowy boiska popędził z nią zdobył prowadzenie. W 51 minucie kielczanie przeprowadzili niemal identyczną akcję, dobrym podaniem z głębi pola popisał się tym razem Rybus, a do siatki BKS trafił Szymon Płocica.
Po przerwie kielczanie mieli kolejne okazje, między innymi Dawid Słabosz, ale zamiast strzelać dogrywał piłkę do Rybusa i obrońca ją wybił.

- BKS był groźny, ale graliśmy uważnie. Nasza wygrana jest zasłużona po dwóch ładnych akcjach. Były też kolejne okazje, ale ten wynik jest sprawiedliwym, bo BKS też prezentował dobry futbol – przyznał Michał Gębura, trener Korony, którą prowadzi razem z Markiem Grabą.

Wisła Kraków pewnie pokonała Stal Mielec, a jedną z bramek zdobył Aleksander Buksa, który uważany jest za jeden z największych talentów w krakowskiej akademii. Bezbramkowym remisem zakończył się pojedynek Resovii z Cracovią. Motor Lublin okazał się lepszy o Podgórza Kraków.

Wisła Kraków - Stal Mielec 3:0