Chrapek: Dwie bramki strzeliłem, ale stać mnie na więcej

Kasia Guzik
Wisła Kraków - Korona Kielce 3:0
Wisła Kraków - Korona Kielce 3:0 Ryszard Kotowski
Strzelec dwóch goli dla Wisły, Michał Chrapek dzielił się spostrzeżeniami na temat meczu z Koroną, formy "Białej Gwiazdy" oraz własnego kontraktu z klubem.

W końcu wygraliście 3:0, co nie zdarza się Wiśle często. Na dodatek strzeliłeś dwie bramki.
Cieszę się bardzo, że te moje dwa trafienia dały zwycięstwo. Uważam, że wygraliśmy dziś zasłużenie.

Chyba taką Wisłę chcemy oglądać, prawda?
Myślę, że zagraliśmy dziś konsekwentnie. Te sytuacje, które stworzyliśmy, po prostu wykorzystaliśmy. Wracając do naszej gry, to musimy jeszcze poprawić parę elementów.

Jeśli chodzi konkretnie o twoją grę, to byłeś w optymalnej formie? Rzadko strzela się w jednym meczu dwie bramki i wygrywa 3:0.
Kondycyjnie pod koniec spotkania „siadłem” i nawet chciałem poprosić o zmianę w 80. minucie. Trener zdjął Rafała Boguskiego. Nie jest to optymalna gra. Wiadomo, dwie bramki strzeliłem, ale stać mnie na więcej.

Mówiłeś kiedyś, że brakuje w Twojej grze konkretów: bramek, asyst. Dziś było inaczej, to, czego brakowało pojawiło się wreszcie.
Akurat dziś tak było, że przy wszystkich bramkach miałem swój udział.

Przy drugiej bramce najwyżej wyskoczyłeś do piłki, mimo, że nie należysz do najwyższych zawodników.
Prawdę mówiąc nawet nie widziałem, że padł gol. Wydawało mi się, że nie trafiłem w bramkę. Chciałem wstać i biec do sędziego, by ten „zagwizdał” rzut karny. Później „Kosa” powiedział mi, że jednak zdobyłem gola.

Z Widzewem nie zagrałeś dobrego spotkania. Trener zmienił cię wówczas w przerwie. Podłamało cię to?
Załamania psychicznego nie miałem. Zdawałem sobie sprawę, że zagrałem słaby mecz z łodzianami i nie miałem ani pretensji do trenera, że mnie zmienił, ani do kolegów z zespołu.

Do kadry wraca Czarek Wilk po kartkach, jest Radek Sobolewski. Myślisz, że możesz mieć problem, by zagrać od pierwszej minuty we Wrocławiu?
Ja o tym nie myślę. Trener decyduje, kto gra. Ja wychodzę na boisko i staram się pokazać z jak najlepszej strony.

Po względem ofensywnym to wasze najlepsze spotkanie od dłuższego czasu. Szkoda, że taki wynik i taka forma pojawia się dopiero na koniec sezonu. Nie jest trochę za późno?
Nie ma co ukrywać, że tak. To jest dla nas dziwny i ciężki sezon. Tak więc takie zwycięstwa bardzo cieszą. W najbliższych meczach chcemy zdobyć jak najwięcej punktów.

Jak wygląda sprawa Twojego kontraktu z Wisłą?
Umowa kończy mi się w czerwcu, więc rozmowy trwają i mam nadzieję, że skończą się pomyślnie. Chciałbym zostać w Wiśle.

Czytaj piłkarskie newsy w każdej chwili w aplikacji Ekstraklasa.net na iPhone'a lub Androida.