Cracovia Zielińskiego nie do zatrzymania. "Pasy" rozbiły Piasta w Gliwicach

Wojciech Grzegorzyca
Piast Gliwice - Cracovia 0:3
Piast Gliwice - Cracovia 0:3 Lucyna Nenow / Polska Press
Zespół Cracovii jeszcze raz potwierdził wysoką dyspozycję. W meczu ostatniej kolejki piłkarze Jacka Zielińskiego wysoko pokonali w Gliwicach miejscowego Piasta 3:0. "Pasy" z 36 punktami zdominowały rywalizację w grupie spadkowej.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do Cracovii, której dominacja nie podlegała dyskusji. Podopieczni Jacka Zielińskiego już od pierwszych minut dokładnymi podaniami rozklepywali nie najlepiej dysponowaną defensywę Piasta. Taka postawa gliwiczan prędzej czy później musiała się na nich zemścić. W 14. minucie piłkę od Zjawińskiego w okolice pola karnego dostał Kapustka, który w tej sytuacji wpakował piłkę w okienko bramki zaskoczonego Szmatuły. O niedokładności można jednak mówić również w kontekście gry ofensywnej Pasów. Gdyby nie mało precyzyjne strzały i niedokładne podania, krakowski zespół mógłby prowadzić wyżej. Gliwiczanie z kolei nie stworzyli sobie żadnej sytuacji bramkowej.

W przerwie trener Radoslav Latal dokonał dwóch zmian i najwyraźniej potrząsnął swoimi podopiecznymi, którzy na drugą połowę wyszli odmienieni. Już w 51. minucie prosto w poprzeczkę huknął Szeliga. Prawdziwego pecha gliwiczanie mieli w 64. minucie, kiedy po dośrodkowaniu Hanzela piłka zrobiła kozioł i trafiła w słupek. Gliwiczanie dwoili się i troili, by do prowadzić do wyrównania, gdy niespodziewanie prowadzenie podwyższyła Cracovia. W 71. minucie Jendrisek ładnym strzałem wpakował piłkę do bramki, a zaledwie dwie minuty tego samego głową dokonał Zjawiński. Mimo wielu prób, gliwiczanie do końca pozostali bezradni wobec konsekwentnej gry "Pasów".

Bramki: 14 Bartosz Kapustka, 71 Erik Jendrisek, 73 Dariusz Zjawiński

Piast: Jakub Szmatuła - Tomasz Mokwa, Kornel Osyra, Hebert, Adrian Klepczyński (80, Wojciech Kędziora), Łukasz Hanzel, Carles Martínez (46, Tomasz Podgórski), Csaba Horvath, Patryk Dziczek (46, Paweł Moskwik), Gerard Badia, Bartosz Szeliga.

Cracovia: Krystian Stępniowski - Deleu, Bartosz Rymaniak, Piotr Polczak, Paweł Jaroszyński, Erik Jendrišek (78, Mateusz Wdowiak), Marcin Budziński, Damian Dąbrowski, Bartosz Kapustka (66, Mateusz Cetnarski), Boubacar Dialiba, Dariusz Zjawiński (75, Krzysztof Szewczyk).

żółta kartka: Horvath (Piast)

Więcej o OSTATNIEJ KOLEJCE EKSTRAKLASY (TABELE)