MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Cristiano Ronaldo wciąż to ma! Atomowe uderzenie 131 km/h po rzucie wolnym w meczu ze Słowenią na Euro 2024

Jakub Jabłoński
Atomowe uderzenie Ronaldo w meczu 1/8 finału Euro ze Słowenią. Zmierzono jego siłę PAP/EPA/MOHAMED MESSARA/TVP Sport
Cristiano Ronaldo był w poniedziałek jedną z głównych postaci meczu 1/8 finału na Euro 2024 ze Słowenią. Portugalczyk miał kilka sytuacji na swoje pierwsze, inauguracyjne trafienie na niemieckim turnieju. Po jednym z uderzeń z rzutu wolnego zmierzono nawet jego siłę za pomocą technologii hawk-eye na TVP Sport. Wooow! Sprawdź, ile wykazała kilometrów na godzinę!

Cristiano Ronaldo i jego atomowe uderzenie z rzut wolnego

Ronaldo w meczu ze Słowenią miał prawdziwy rollercoster emocji. Portugalczyk był wiodącą postacią w ofensywie drużyny Roberto Martineza, ale gola w dalszym ciągu na swoim koncie nie mia. Nawet mimo licznych prób z rzutów wolnych czy raz z jedenastu metrów w regulaminowym czasie gry. Na Euro 2024 piłka po jego strzale nie chce jeszcze wpaść do siatki. Pomijając oczywiście trafienie w serii rzutów karnych, do którego podszedł jako pierwszy z drużyny.

W drugiej połowie Ronaldo mógł zaskoczyć Jana Oblaka, bramkarz reprezentacji Słowenii oraz Atletico Madryt mocnym strzałem z rzutu wolnego. Sprawa dla Słoweńca o tyle była trudniejsza, iż jak zmierzono na TVP Sport (technologia hawk-eye) piłka po jego próbie osiągnęła zawrotną prędkość 131 km/h. Taki wynik na razie podczas niemieckiego turnieju jest najlepszym ze wszystkich oddanych strzałów.

Pech Ronaldo. 60 prób i tylko jeden gol

Nie był to jednak dobry mecz dla Ronaldo. Łącznie na wielkich turniejach (mistrzostwa Europy oraz świata) oddał dokładnie 60 strzałów na bramkę rywali. Ile z tych prób zakończyło się bramkami? Tylko jedna w pamiętnym meczu Portugalia - Hiszpania (3:3) na mundialu w 2018 roku, który odbywał się w Rosji.

Cristiano Ronaldo rozpłakał się podczas dogrywki meczu ze Słowenią

Co gorsza - w dogrywce zmarnował nawet próbę z jedenastu metrów, po której był na tyle rozgoryczony, że się rozpłakał z tego powodu. Reszta drużyny później w przerwie między pierwszą, a drugą połową dogrywki musiała pocieszać swojego kapitana przed decydującą częścią meczu i serią rzutów karnych.