"Cud w Glasgow", "Ta ostatnia minuta". Polskie media oszalały po dramatycznym meczu ze Szkocją

Jakub Laskowski
Szkocja - Polska
Szkocja - Polska Andrzej Szkocki/Polska Press
Polskie gazety nie mają wątpliwości - na Hempton Park wydarzył się cud. To zrozumiałe, okładki większości dzienników zarezerwowane są dziś dla Roberta Lewandowskiego, którego magiczne dotknięcie w końcówce meczu wciąż daje nadzieje na awans biało-czerwonych na Euro 2016.

"Przegląd Sportowy": Gramy do końca!

To był prawdziwy horror. Reprezentacja Polski w ostatniej akcji uratowała remis ze Szkocją. Ale ogromna niespodzianka, jaką jest zwycięstwo Irlandii z Niemcami bardzo komplikuje naszą sytuację w grupie. W niedziele najlepiej wygrać i cieszyć się z bezpośredniego awansu - piszę największy sportowy dziennik w naszym kraju, i dodaje: Adam Nawałka zaimponował odwagą. Widać, że nie kokietował na przedmeczowych konferencjach prasowych mówiąc, że awans chce przypieczętować już Glasgow."

"Gazeta Wyborcza": Ostatnia sekunda, ostatnie kopnięcie. Oczywiście Lewandowskiego. Ocalił nas przed klęską

Dziennikarze "Wyborczej" odlecieli: Dwie minuty i 22 sekundy czekaliśmy na delikatne trącenie piłki... po którym przed szkockimi oczyma zawirowały gwiazdy. Lewandowski wykonywał je prawdopodobnie przy tętnie wolniejszym niż tętno kibiców przed telewizorami - to był jego pierwszy tego wieczoru sprint, a w futbolu doświadczył już wszystkiego, nawet własnonożnego rozbijania na atomy Realu Madryt - napisali.

Niestety, wczoraj pokonali faworyta także Irlandczycy. I gdyby nie ostatni pad Lewandowskiego, remis na Stadionie Narodowym wystarczałby już do awansu im, nie Polakom. Piłkarze Nawałki przed miesiącem zsunęli się z pozycji lidera, teraz z hukiem stoczyliby się z pozycji wicelidera. I po remisie w niedzielę zsunęliby się do baraży. A po porażce niemal na pewno w ogóle by odpadli. Bo ścigający ich Szkoci podejmują Gibraltar.

"Rzeczpospolita": Ta ostatnia minuta

Ten mecz zaczął się jak w bajce i tak też się skończył, ale po drodze Polacy zostali strąceni do piekła. Gdy Szkoci już fetowali zwycięstwo, wieczór postanowił zakończyć mocnym akcentem ten, który go zaczął – Robert Lewandowski - pisze Rzeczpospolita.

Polacy wykonywali rzut wolny, główkował Kamil Glik, ale do odbitej przez bramkarza piłki doszedł Lewandowski i wpakował ją do bramki. Rozśpiewany jeszcze przed chwilą Hampden Park nagle ucichł. To była ostatnia akcja meczu. Dzięki remisowi w Glasgow drużyna Adama Nawałki ma już zapewnione miejsce przynajmniej w barażach, ale by awansować bezpośrednio, nie może w niedzielę przegrać z Irlandią na Stadionie Narodowym.

"Super Express": Cud w Glasgow! Lewandowski zdążył w ostatniej sekundzie

Cud! Fart stulecia! Najdramatyczniejsza końcówka w historii polskiego futbolu! Szkoci do ostatnich sekund prowadzili w Glasgow 2:1, walczyli wszelkimi sposobami o baraże o Euro 2016, ale nawet autobus w polu karnym nie wystarczył, by zatrzymać Roberta Lewandowskiego! Snajper Bayernu Monachium w czwartej minucie doliczonego czasu gry wpadł z piłką do bramki Davida Marshalla i wstępnie zabukował bilety na wyjazd do Francji na mistrzostwa Europy! Przed ekipą Adama Nawałki jeszcze tylko starcie z Irlandią.

"Fakt": Szalony mecz ze Szkocją! Przed nami Irlandia

Szalone emocje w Szkocji! Robert Lewandowski otworzył wynik meczu w 3. minucie, a potem w cudowny sposób uratował nam remis w ostatniej akcji spotkania! Mecz z Irlandią zadecyduje o wszystkim.
Polacy zaserwowali nam prawdziwy dreszczowiec, ale wciąż jesteśmy faworytami do wyjazdu na Euro. Zremisowaliśmy ze Szkocją 2:2, pozbywając tym samym wyspiarzy nadziei na wyjazd do Francji. Sprawę skomplikowało jednak zwycięstwo Irlandczyków z Niemcami. Aby uzyskać bezpośredni awans na Euro, musimy wygrać w Warszawie, lub zremisować spotkanie 0:0 lub 1:1. Jeśli padnie wyższy remis, lub wygrają Irlandczycy, to nasi gracze będą musieli sprawdzić się w barażach.