Czołówka lubuskiej IV ligi znów bez pełnej puli. Kolejna zmiana lidera tabeli

Paweł Górski
Piłkarze Ilanki zadedykowali wygraną zmarłemu w ubiegłym tygodniu prezesowi klubu, Ryszardowi Boberskiemu. Facebook/MKS Ilanka Rzepin
Od początku rundy wiosennej w piłkarskiej IV lidze ekipy z czołówki regularnie tracą punkty. Tak było również w 22. kolejce, w której potknięcie zanotował dotychczasowy lider, Lubuszanin Drezdenko.

Lubuszanin traci fotel lidera

Po raz drugi tej wiosny punkty stracił Lubuszanin Drezdenko – i to ponownie z rezerwami drużyny trzecioligowej. W 22. kolejce lider podejmował Lechię II Zielona Góra, z którą prowadził od 56 minuty po golu Łukasza Zagdańskiego. 20 minut później wyrównał jednak Karol Haraś, który ustalił końcowy wynik na 1:1. Warto jeszcze wspomnieć, że gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę, gdyż w doliczonym czasie gry drugą żółtą kartkę obejrzał Marcin Napierała.

Pierwsze zwycięstwo Ilanki

Remis Lubuszanina wykorzystała Ilanka Rzepin, która powróciła na fotel lidera tabeli. Rzepinianie wysoko pokonali znajdującą się w strefie spadkowej Stal Sulęcin 6:1. Co ciekawe, do przerwy prowadzili oni zaledwie 1:0 po golu Kacpra Dąbrowskiego, ale w drugiej połowie błyskawicznie dobili rywali. Dwie bramki zdobył wtedy Luka Noniashvili, a po jednej – Nika Mamatsashvili, Andrzej Pawłowski i Mateusz Stefanowicz. Honorowe trafienie dla ekipy z Sulęcina zaliczył natomiast Ivan Bohuta. Piłkarze Ilanki wygraną zadedykowali zmarłemu w ubiegłym tygodniu prezesowi klubu, Ryszardowi Boberskiemu.

Czerwona kartka nie szkodzi Polonii

Osiedle Sady Polonia Słubice, czyli trzecia z czołowych drużyn IV ligi, wygrała z Odrą Nietków, mimo że przez niemal godzinę grała w osłabieniu. Już w 36 minucie czerwoną kartkę obejrzał Szymon Biernat, ale nie przeszkodziło to Polonii w odniesieniu zwycięstwa. W 59 minucie wynik otworzył Przemysław Begier, a niedługo później gości z powiatu zielonogórskiego dobił Daniel Stadie.

Dębowi osłabienie również nie straszne

Podobny scenariusz rozegrał się także w Żaganiu, gdzie Czarni podejmowali Dąb Sława-Przybyszów. Goście zaczęli znakomicie – od gola w drugiej minucie autorstwa Radosława Szafera. Pół godziny później z gry został jednak wykluczony zawodnik Dębu, Bartosz Szulc i osłabieni piłkarze ze Sławy jeszcze przed przerwą stracili gola. W 42 minucie wyrównał Jakub Borysiewicz. Gra w dziesiątkę nie przeszkodziła jednak podopiecznym trenera Krzysztofa Piosika i już w 51 minucie bramkę na wagę trzech punktów strzelił wprowadzony na boisko przed drugą połową Łukasz Krawczyk.

Rozpędzony Meprozet z kolejnym zwycięstwem

Drugą z rzędu wygraną nad wyżej notowanym rywalem odnieśli piłkarze Meprozetu, którzy u siebie pokonali AstroEnergy Wartę II Gorzów 3:0. Do przerwy prowadzili 1:0 po trafieniu Mateusza Gorgiela, a w drugiej odsłonie rezerwy trzecioligowca dobili Tomasz Szwiec i Japończyk Aiki Tsugami.

Osiem goli w Ośnie Lubuskim

Z reguły gdy drużyna strzela w meczu trzy gole, to można się spodziewać, że zainkasuje jakieś punkty. Tak jednak nie było w przypadku Spójni Ośno Lubuskie, od której skuteczniejsza była Stal Felgenhauer Jasień. Ekipie z południa województwa zwycięstwo zapewniły bramki dwóch pozyskanych przed wiosną obcokrajowców – hattrickiem popisał się Japończyk Takato Sakai, a dwa gole dorzucił tanzański snajper Jussuf Mwinyi. Dla gospodarzy strzelali natomiast Ruslan Boichuk, Marek Buszczak i Dawid Szczeciński. W końcowym rozrachunku Stal wywiozła z Ośna Lubuskiego zwycięstwo 5:3.

Piątka na koncie Syreny

Wysoką wygraną nad Koroną Kożuchów odniosła u siebie Syrena Zbąszynek. Piłkarze trenera Radosława Nolki zaaplikowali rywalowi aż pięć goli, z czego dwa strzelił Adrian Ratajczyk, a po jednym dołożyli Wiktor Kuberski, Norbert Ratajczyk i kapitan zespołu Paweł Dulat.

Wyniki 20. kolejki IV ligi:

• ZAP Syrena Zbąszynek – Korona Kożuchów 5:0 (bramki: A. Ratajczyk 2, Kuberski, Dulat, N. Ratajczyk)
  • Pogoń Świebodzin – Promień Żary 1:1 (Skrzyński – Wiliński)
  • Ilanka Rzepin – Stal Sulęcin 6:1 (Noniashvili 2, Dąbrowski, Pawłowski, Mamatsashvili, Stefanowicz – Bohuta)
  • Meprozet Stare Kurowo – AstroEnergy Warta II Gorzów 3:0 (Gorgiel, Szwiec, Tsugami)
  • Osiedle Sady Polonia Słubice – Odra Nietków 2:0 (P. Begier, Stadie)
  • Czarni Żagań – Dąb Sława-Przybyszów 1:2 (Borysiewicz – Szafer, Krawczyk)
  • Z.U. Zachód Sprotavia Szprotawa – Pogoń Skwierzyna 4:1 (Jagodziński 3, Chałupka – Nascimento)
  • Spójnia Ośno Lubuskie – Stal Felgenhauer Jasień 3:5 (Boichuk, Buszczak, Szczeciński – Sakai 3, Mwinyi 2)
  • Lubuszanin Drezdenko – Lechia II Zielona Góra 1:1 (Zagdański – Haraś)