Maciej Kwiatkowski
W zaległym meczu 5. ligi grupy mazowieckiej LKS Promna zremisował z LKS-em Chlebnia. Jedyna bramkę dla gospodarzy uzyskał Jakub Sosnowski.

Remis LKS Promna z LKS-em Chlebnia

LKS Promna – LKS Chlebnia 1:1 (1:0)
Bramki: Sosnowski – Warmiak.

Pierwotnie do meczu LKS-u Promna z rywalami spod Warszawy, miało dojść 18 listopada 2023 roku. Wówczas na przeszkodzie stanęły złe warunki atmosferyczne, które uniemożliwiły walkę zawodników na boisku.

Blisko pięć miesięcy później, a więc na tydzień przed wznowieniem rundy wiosennej, zaległości zostały odrobione. Tym razem piłkarze nie mogli narzekać na pogodę, a ta była wręcz typowo piłkarska. Co istotne dla obu ekip mecz był pierwszym w 2024 roku o stawkę. Przypominamy, że w tak zwanym teście generalnym KS Promna uległ 4. ligowemu Drogowcowi Jedlińsk – 2:0.

Tym razem było już nieco lepiej. Otóż w 40 minucie na listę strzelców, po stronie gospodarzy zapisał się Jakub Sosnowski. Zawodnik otrzymał podanie z lewej strony od Dominika Kansika i strzelając głową w długi róg, ustalił wynik pierwszej części gry. Po zmianie stron drużyna rozgrywająca swoje mecze w Falęcicach, dość długo utrzymywała korzystny rezultat, i nawet powinna była go podwyższyć. Tak się nie stało i ostatnie słowo należało do przeciwników.

- Pierwsze 20 minut to duża przewaga rywali. Stworzyli sobie dwie sytuacje. Od tego momentu pojedynek się wyrównał. Otworzyliśmy wynik. Po przerwie stworzyliśmy cztery okazje do zmiany wyniku, ale żadnej z nich nie wykorzystaliśmy. Rywale pod koniec gry, za sprawą Damiana Warmiaka, doprowadzili do wyrównania, a w samej końcówce nawet mieli doskonałą sytuację, by wyjść na prowadzenie. Bardzo dobrze zachował się jednak Bartosz Gemza – podsumował mecz trener Paweł Wysocki.

Po tym pojedynku LKS zrównał się punktami z innym przedstawiciele okręgu radomskiego w 5. lidze, a więc Enea Energią Kozienice. Za to o trzy oczka więcej od tych zespołów, ma wicelider czyli Radomiak II Radom.

Zieloni na inaugurację rundy wiosennej 16 marca zagrają na wyjeździe z Watrą Mrozy. Za to podopieczni Pawła Wysockiego w Falęcicach podejmą Naprzód Skórzec, zaś również w sobotę kozieniczanie zmierzą się LKS-em Chlebnia.