Decathlon 5. Liga - Pewny triumf rezerw Radomiaka. Wysokie wyjazdowe porażki: LKS-u Promna i Enea Energii Kozienice. Zobacz zdjęcia.

Maciej Kwiatkowski
W sobotę rozgrywane są mecze 12. kolejki Decathlon 5. Ligi. Niestety nie udało się zapunktować na wyjazdach: LKS-owi Promna i Enea Energii Kozienice. Obie drużyny przegrały różnicą, trzech bramek. Za to pewnym zwycięstwem zakończył się mecz rezerw Radomiaka. Zobacz dużą galerię z meczu z Milanem.

Wyniki i tabela Decathlon 5. Ligi

Kolejka 12 - 28-29 października

Ożarowianka Ożarów Mazowiecki- LKS Promna 3:0
Braki kadrowe, jakie dotknęły LKS przed sobotnim meczem z Ożarowianką okazały się być na tyle poważne, że nie pozwoliły drużynie gości osiągnąć korzystnego rezultatu. Szanse debiutu otrzymało za to dwóch zawodników z zespołu rezerw.

Podlasie Sokołów Podlaski - Energia Kozienice 3:0 (0:0)
Bramki: Shakh, Pylypchuk, Kozaczuk.
Energia: Majos – Nowosadko, Janiszewski, Kaio, Durajczyk, Midziołek, Sułek, Kołodzieczyk, Piasek, Czerwiński, Hebda.

O ile zespół z Kozienice przed własną publicznością zachwyca i wygrał wszystkie dotychczasowe pojedynki (łącznie pięć), to na wyjazdach, wiodło mu się różnie. Energia potrafiła wygrać trzy spotkania, ale i taka samą liczbę meczów, między innymi z:LKS-em Promna i Radomiakiem II Radom, przegrać. Z kolei Podlasie, po dwóch kolejnych porażkach, jak i nie rozegranym pojedynku z rezerwami Radomiaka, chcieli zapunktować. Do przerwy cel realizowany, był tylko połowicznie, bowiem obie drużyny nie uzyskały goli. Dopiero po zmianie stron lepiej z panującymi warunkami atmosferycznymi oswoili się gospodarze. To oni zdobyli trzy bramki, jak i cenne oczka.

Radomiak II Radom - Milan Milanówek 5:2 (3:1)
Bramki: Pik 2, Ziółek, Markiewicz, Majer - dla Radomiaka II.

Radomiak do rywalizacji podszedł ze zmianą na pozycji bramkarza. Dwaj dotychczasowi, a więc Wiktor Koptas i Krzysztof Bąkowski udali się z pierwszą drużyną do Lubina. W związku z tym przeciwko Milanowi zagrał absolutny debiutant Michał Jajus z juniorów z rocznika 2006. Golkiper wprawdzie przepuścił dwa gole, ale i tak cieszył się wspólnie z zespołem, po ostatnim gwizdku arbitra. Tylko do przerwy Zieloni prowadzili 3:1, a dwa gole zdobył Daniel Pik a jedną Seweryn Ziółek. Pomocnik huknął z okolic 30 metrów, a futbolówka wpadła pod poprzeczkę! Po zmianie stron na listę strzelców, po stronie radomian wpisywali się: Oskar Markiewicz i Mikołaj Majer.