Decathlon 5. liga. Siedem goli po przerwie i zwycięstwo Enea Energii Kozienice. W derbach LKS Promna okazała się lepsza od Radomiaka II

Maciej Kwiatkowski
LKS Promna wygrała z Radomiakiem II Radom. Padło siedem goli
LKS Promna wygrała z Radomiakiem II Radom. Padło siedem goli Facebook LKS Promna
Trzech przedstawicieli regionu radomskiego występujący grupie II w 5. lidze mazowieckiej, zdobyło łącznie aż 15 goli. Powody do radości mieli jednak tylko zawodnicy Enea Energii Kozienic e oraz LKS-u Promna.

Oto wyniki drugiej kolejki 5.ligi mazowieckiej

Mecze Energii Kozienice, LKS Promna i Radomiaka II Radom w Decathlon V Lidze

Enea Energia Kozienice – Naprzód Skórzec 8:1 (1:0)
Bramki: Czerwiński 2, Stepień 2, Ewerton Miquel 2, Hebda, Bernat – Pucyk.

Gospodarze do rywalizacji z Naprzodem Skórzec przystępowali w roli absolutnych faworytów. Nic dziwnego, skoro ostatnich siedem bezpośrednich spotkań, wygrywali właśnie kozieniczanie. Tym razem było podobnie, ale kibice dość długo, bo aż do 35 minuty musieli czekać na otwarcie wyniku. Właśnie wtedy pierwszą bramkę spotkania uzyskał Piotr Czerwiński. Po zmianie stron miejscowi jeszcze bardziej przycisnęli i zaatakowali, co znalazło przełożenie w rezultacie. W 53 minucie było już 2:0, po golu Łukasza Hebdy. Co ciekawe, przy obu trafieniach asystował Eugeniusz Kołodziejczyk. Siedem minut później na 3:0 podwyższył Damian Bernat. Po nim, to rywale przeprowadzili akcję i zdobyli kontaktowego gola (Łukasz Pucyk), ale ich radość nie trwała długo. Do końca meczu kozieniczanie wbili Naprzodowi, aż pięć goli!

LKS Promna - Radomiak II Radom 4:3 (1:2)
Bramki: Ostrowski 2, Szymański 2 dla LKS-u

Prawdziwy rollercoaster zafundowali kibicom piłkarze LKS-u i Radomiaka II. Do przerwy to Zieloni wygrywali w Falęcicach. Wynik w tym pojedynku zmieniał się jednak niczym w przysłowiowym kalejdoskopie. Gospodarze dwukrotnie wychodzili na prowadzenie i ostatecznie, to oni opuszczali murawę w roli triumfatorów! Na słowa uznania zasłużył między innymi Kajetan Szymański. Rezerwowy, który na boisku pojawił się w drugiej połowie zdobył dwa gole i przypieczętował zwycięstwo LKS-u.

Za tydzień niezwykle ciekawie zapowiada się niedzielny pojedynek Radomiaka II z Energią Kozienice. To starcie rozpocznie się punktualnie o godzinie 15:30. Z kolei LKS Promna tego samego dnia, ale o godzinie 17:00 zmierzy się w stolicy z Talentem. Rywale także, jak LKS mają na koncie komplet oczek.