Decathlon 5. liga. Tygrys rozprawił się z Energią i został liderem. Rezerwy Radomiaka poszły w ślady Jagiellonii Białystok. Zobacz wyniki

Maciej Kwiatkowski
Decathlon 5. liga - Radomiak II Radom vs LKS Chlebnia
Decathlon 5. liga - Radomiak II Radom vs LKS Chlebnia Maciej Kwiatkowski
W sobotę na boiskach Decathlon 5. ligi ze zmiennym szczęściem zaprezentowali się zawodnicy Radomiaka II Radom i Enea Energii Kozienice. Za to w niedzielę swój mecz na wyjeździe rozegra LKS Promna.

Rezerwy Radomiaka nie odpuściły!

Radomiak II Radom – LKS Chlebnia 3:2 (0:2)
Bramki: Kucharski 2, Zbyszyński - Warmiak, Szymański.

Zespół rezerw do rywalizacji z LKS-em Chlebnia przystępował po wyjazdowym efektownym zwycięstwie i w sobotę, również chciał zgarnąć trzy oczka. Podopieczni Macieja Lesisza wystąpili w praktycznie najsilniejszym zestawieniu, czego nie mogli powiedzieć przyjezdni. W ich szeregach zabrakło kontuzjowanego Marcina Gregorowicza. Najlepszemu strzelcowi zespołu doskwiera kontuzja stawu skokowego.

Tymczasem pojedynek źle rozpoczął się dla gospodarzy. Wszystko dlatego, że po stałym fragmencie gry futbolówkę w bramce Krzysztofa Bąkowskiego umieścił obrońca Damian Warmiak. To nie był koniec emocji w pierwszej połowie. Radomianie stwarzali sobie okazje strzeleckie, ale nie potrafili ich wykorzystać. T7o zemściło się, gdy po raz drugi piłkę pomiędzy słupkami bramki Zielonych umieścił Jakub Szymański. Defensywny pomocnik LKS-u precyzyjnym strzałem z pięciu metrów zakończył zespołową akcję kolegów.

Tuż po przerwie goście powinni byli wyjść na trzybramkowe prowadzenie, ale strzał jednego z nich z odległości dwóch metrów od bramki zatrzymał Bąkowski! Ta sytuacja zemściła się na rywalach Zielonych...

W 65 minucie Seweryn Ziółek trafił piłką w poprzeczkę, ale dobitka w wykonaniu Adama Zbyszyńskiego była skuteczna. Dziesięć minut później Ziółek popisał się drugą asystą. Tym razem znalazł w polu karnym Karola Kucharskiego, a ten strzałem głową doprowadził do wyrównania. W końcu w doliczonym czasie gry Karol Kucharski, po raz drugi umieścił futbolówkę w siatce i zapewnił drużynie triumf!

Tygrys Huta Mińska – Enea Energia Kozienice 3:1 (1:0)
Bramki: Gerasymets 3 – Piasek.

W hicie tej serii gier Tygrys nie dał szans Energii na podtrzymanie serii meczów bez porażki. Bohaterem starcia został Serhii Gerasymets. Ukraiński napastnik zdobył wszystkie trzy gole dla miejscowych i zapewnił Tygrysowi pozycję lidera! Honorowe trafienie dla Energii uzyskał Kamil Piasek.

Pozostałe wyniki 7. kolejki:

Talent Warszawa – Płomień Dębe Wielkie 3:2, KS Teresin – Żyrardowianka Żyrardów 0:2, Milan Milanówek – Ożarowianka Ożarów Mazowiecki 2:1, Escola Varsovia Warszawa – Watra Mrozy.

Pozostałe mecze: Naprzód Skórzec – Podlasie Sokołów Podlaski, Mazovia II Mińsk Mazowiecki – LKS Promna – w niedzielę.