Derby bez Piotra Stokowca - Komisja Ligi odrzuciła odwołanie!

Sebastian Kuśpik
Na dzisiejszym posiedzeniu Komisja Ligi odrzuciła odwołanie trenera Piotra Stokowca, więc derbowy mecz z Legią szkoleniowiec Polonii Warszawa obejrzy z wysokości trybun.

W 70. minucie meczu z Wisłą Kraków sędzia Paweł Gil nie podyktował oczywistego rzutu karnego dla Polonii, gdy Sergei Pareiko złapał za nogę Pawła Wszołka. Szkoleniowiec Czarnych Koszul bardzo ekspresyjnie zareagował na decyzję arbitra, za co został odesłany na trybuny. W meczowym protokole zostało zapisane, że Piotr Stokowiec kopnął swoją butelkę z wodą i powiedział „co to k**** jest?”.

Decyzją Komisji Ligi trener Polonii został ukarany odsunięciem od dwóch spotkań T-mobile Ekstraklasy. Po odcierpieniu połowy kary i obejrzeniu z wysokości trybun spotkania z Jagiellonią (1:1) szkoleniowiec KSP złożył odwołanie.

- Nikogo nie chciałem urazić. To była po prostu reakcja na decyzję sędziego, który nie podyktował nam karneg_o – tłumaczył na łamach _„Przeglądu Sportowego” Piotr Stokowiec.

Dla 40-letniego szkoleniowca Polonii poprowadzenie zespołu w derbach Warszawy byłoby spełnieniem marzeń i okazją do poprawienia fatalnego bilansu piłkarskich potyczek z Legią. Stokowiec w barwach Czarnych Koszul wystąpił bowiem w czterech spotkaniach o panowanie w stolicy i wszystkie przegrał z katastrofalnym bilansem bramkowym 2:14!

Komisja Ligi odrzuciła jednak odwołanie szkoleniowca Czarnych Koszul i w piątkowych derbach zespół poprowadzi z ławki rezerwowych Jarosław Bako.