Dwa gole Milika w Pucharze Holandii. Ajax wygrał z Urk i awansował do 1/8 finału

Szymon Janczyk
We wtorkowe popołudnie rozegrano spotkania 1/16 finału Pucharu Holandii. W jednym z nich Ajax Amsterdam wygrał z SV Urk 4:0 (3:0). Spory udział w sukcesie Joden, po raz kolejny już, miał Arkadiusz Milik.

Napastnik reprezentacji Polski ponownie zaczął spotkanie od pierwszej minuty. Po znakomitym występie w poprzedniej rundzie (sześć bramek) i ostatniej kolejce Eredivisie (kliknij, żeby przeczytać podsumowanie 10. kolejki ligi holenderskiej) Frank de Boer zdecydował się dać Polakowi kolejną szansę, za którą ten odwdzięczył się dwoma trafieniami. Pierwszą bramkę, wypożyczony z Bayeru Leverkusen zawodnik, zdobył wykorzystując rzut karny, który podyktowano za faul na Duarte. Drugi gol Milika padł już "z akcji". Polakowi asystował wówczas Menig. Po przerwie Milika na placu gry zastąpił 17-letni Richairo Zivković.

Ajax Amsterdam zgodnie z oczekiwaniami pewnie pokonał niżej notowanego rywala. Pozostałe bramki dla Joden zdobyli Lerin Duarte i Zivković. Klub z Amsterdamu awansował do 1/8 finału krajowego Pucharu. Milik wystąpił do tej pory w dwóch spotkaniach, w których zdobył osiem bramek co daje mu fantastyczną średnią czterech bramek na mecz.