Dwa premierowe gole Pawła Olkowskiego w Bundeslidze! (ZDJĘCIA, WIDEO)

mgs
W meczu FC Koeln z Hoffenheim Paweł Olkowski zdobył po raz pierwszy dwukrotnie trafił do siatki rywala odkąd trafił do Bundesligi. Jego drużyna wygrała na wyjeździe 4:3.

Polak po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców już w 5. minucie odpowiadając tym samym na trafienie Hoffenhaim, dla którego gola strzelił trzy minuty wcześniej Adam Szalai. Wówczas po centrze w pole karne gospodarzy piłka została niefortunnie wybita przez Ermina Bicakcicia, po czym dopadł do niej Olkowski i pewnym strzałem pokonał golkipera gości. Polak zdobył także drugą bramkę dla FC Koeln w 83. minucie. Uderzał sprzed pola karnego, a futbolówka wpadła do bramki tuż przy prawym słupku. To pierwsze gole byłego zawodnika Górnika Zabrze w niemieckiej ekstraklasie.

Warto także zaznaczyć, że Olkowski asystował przy bramce Anthony'ego Ujaha, która w 35. minucie dała FC Koeln prowadzenie 3:1.

W pierwszym składzie gości znalazł się także Adam Matuszczyk, który grał do 61. minuty. Olkowski rozegrał cały mecz, podobnie jak pomocnik gospodarzy Eugen Polanski.

Hoffenheim - FC Koeln 3:4

Bramki: 2. Szalai, 39. Firmino, 45. Firmino – 5. Olkowski, 12. Lehmann, 35. Ujah, 83. Olkowski

Kartki: 63. Beck (HOF) – 57. Ujah (FCK), 74. Vogt (FCK)

Hoffenheim: Baumann – Beck, Strobl, Sule, Bicakcić (71' Bicakcić) – Schwegler (81' Schipplock), Polanski – Elyounoussi (81' Zuber), Firmino, Volland – Szalai

FC Koeln: Horn – Brecko, Mavraj, Wimmer, Hector – Matuszczyk (61' Gerhardt), Lehmann, Vogt – Olkowski, Svento (90+3' Osako) – Ujah