Jacek Sroka
Jacek Sroka
Zaktualizowano
Mecz GKS Katowice z Górnikiem II Zabrze odbył się na stadionie na Bukowej fot. Marzen Budała
Piłkarze GKS Katowice w sobotę, 13 lipca, rozegrali dwa mecze kontrolne. W obydwu rywalami Gieksy byli trzecioligowcy. Podopieczni trenera Rafała Góraka najpierw pokonali ROW 1964 Rybnik 2:1 (1:1), a później przegrali z rezerwami Górnika Zabrze 0:3.

Pierwszy mecz spadkowicza do II ligi z ROW 1964 Rybnik odbył się na bocznym boisku stadionu przy ul. Bukowej. Klasą błysnął w nim Dawid Rogalski. 22-letni napastnik, który ostatnio grał w Gryfie Wejherowo, a latem zamienił GKS Tychy na GKS Katowice, strzelił dwie bramki dla katowiczan. Najpierw popisał się skuteczną dobitką, a po przerwie przytomnie zachował się w polu karnym rybniczan.

Zobaczcie zdjęcia:

Dla drużyny Jacka Trzeciaka, która w poprzednim sezonie zaliczyła spadek z II do III ligi, był to pierwszy letni sparing. Za tydzień ROW zagra z Odrą Centrum Wodzisław.

Drugi sobotni sprawdzian Gieksy odbył się głównej płycie stadionu na Bukowej, a rywalem były rezerwy Górnika Zabrze. Trzecioligowcy wygrali dość pewnie 3:0, a katowiczanie nie potrafili nawet wykorzystać rzutu karnego - pechowym strzelcem okazał się Arkadiusz Woźniak. Do przerwy dwie bramki dla zabrzan strzelił Krzysztof Kiklaisz mający już w dorobku trzy występy w Ekstraklasie, a w II połowie wygraną rezerw Górnika przypieczętował 17-letni Kamil Lukoszek.

Za tydzień piłkarze trenera Góraka mieli grać sparing z Rozwojem Katowice, ale wobec rozwiązania przez rywali drużyny seniorów zmierzą się w grze kontrolnej z innym trzecioligowcem Rekordem Bielsko-Biała.

GKS Katowice - ROW 1964 Rybnik 2:1 (1:1)

Bramki dla GKS Dawid Rogalski 2 (14 i 66) -

GKS Piskorz - Michalski, Dejmek, Janiszewski, Skiba - Kompanicki, Grychtolik, Poloczek, Bronisławski, Rogalski - Rumin.
Zagrali także: Frankowski, Szymała, Szwedzik, Marchewka.

Nie przegapcie

GKS Katowice - Górnik II Zabrze 0:3 (0:2)
Krzysztof Kiklaisz 2 (12, 26-karny), Kamil Lukoszek (59)

GKS Mrozek - Tabiś, Jędrych, Broda, Rogala - Błąd, Gałecki, Wroński, Stefanowicz, Kiebzak - Woźniak.

Zobaczcie koniecznie

Trener Górnika Zabrze o przygotowaniach do Ekstraklasy

Materiał oryginalny: Dwa sparingi GKS Katowice ZDJĘCIA Gieksa wygrała z ROW Rybnik i przegrała z rezerwami Górnika Zabrze - Dziennik Zachodni

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.