Maksymilian Dyśko
Zawodnicy Lecha Poznań przełamali niemoc strzelecką i w 52. minucie zakończyli swoją fatalną passę ponad ośmiu godzin bez gola. Kolejorz wygrał w derbach Poznania z Wartą 2:0. Zobacz, jak oceniliśmy lechitów >>>Adam Jastrzębowski
W ramach 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy Lech Poznań podejmował Wartę. Lepsi okazali się zawodnicy trenera Mariusza Rumaka, którzy wygrali z Zielonymi 2:0. Tym samym Kolejorz ósmy raz z rzędu okazał się lepszy w tym starciu. Autorem dwóch bramek w tym spotkaniu został Kristoffer Velde.

Trener Mariusz Rumak dokonał czterech zmian w wyjściowej jedenastce względem spotkania z Górnikiem Zabrze. Na bokach obrony zagrali Joel Pereira i Elias Andersson, a do składu powrócili Adriel Ba Loua i Filip Marchwiński.

W pierwszej połowie lechici grali bardzo niechlujnie i to Warta sprawiała wrażenie bardziej zorganizowanej drużyny. Podopieczni trenera Mariusza Rumaka pod koniec pierwszej połowy dali się zepchnąć do obrony, lecz do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis.

Po zmianie stron gospodarze szybko objęli prowadzenie. W 52. minucie Filip Marchwiński uruchomił Kristoffera Velde, który zszedł do środka i Norweg nie miał większych trudności z pokonaniem Grobelnego.

W 80. minucie lechici ustalili wynik spotkania na 2:0. Alan Czerwiński umiejętnie dośrodkował piłkę w pole karne, a futbolówkę przejął Kristoffer Velde. Norweg przełożył sobie jednego z obrońców Warty, uderzył w lewy róg bramki i pokonał golkipera Warty Poznań po raz drugi.

Lech Poznań wygrywa po raz ósmy z rzędu w derbach Poznania. Zobacz, jak oceniliśmy zawodników Kolejorza:

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Oskar Tomczyk zaliczył debiut w wyjściowej jedenastce.

Wyjątkowy moment dla byłego zawodnika Lecha Poznań. "Było to...