Dwugłos trenerów po meczu Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia

Łukasz Zub
Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia
Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia Arkadiusz Gola / Polska Press
Przedstawiamy wypowiedzi trenerów po meczu Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia.

Grzegorz Niciński (Arka Gdynia): Gratuluję zwycięstwa w dzisiejszym meczu. Niestety, przegraliśmy, ale wiedzieliśmy, co nas tutaj czeka - ciężki teren. Musieliśmy dobrze zagrać to spotkanie, żeby wywieźć stąd punkty, jednak zagraliśmy poniżej oczekiwań. Kilku moich zawodników bardzo mnie rozczarowało i wszystko się przełożyło na naszą dyspozycję. Prowadziliśmy 1:0, jednak muszę przyznać, że traciliśmy bardzo ładne gole. Trafienie na 2:1... przepiękne uderzenie. Rywal wygrał zasłużenie, a my za mało mieliśmy atutów - szkoda. Takie życie sportowca. Dostaliśmy nauczkę, po tych trzech dobrych meczach. Drużyna Zagłębia grała z zębem i zasłużenie wygrała to widowisko.

Artur Derbin (Zagłębie Sosnowiec): Jak tu nie kochać tych chłopaków? Nie będę mówił o pierwszej straconej bramce, gdyż to nie ma większego sensu. To jest chyba już normalka... oczywiście nie chcemy, żeby tak było. Najważniejsze jest to, że my kapitalnie reagujemy. Pierwsze 10-15 minut nie dojechaliśmy na to spotkanie, a w dalszym czasie wszystko kontrolowaliśmy. Ten przeciwnik, który się wyszalał na początku, nie robił nam później tyle złego. My z każdą minutą dokumentowaliśmy swoją przewagę. Cieszy to, że strzelamy piękne gole i możemy sobie dopisać trzy punkty, po tym dramatycznym meczu z Wigrami.

- Jesteśmy beniaminkiem, natomiast ta drużyna była budowana przez dłuższy okres czasu - dlatego nie mamy większych obaw, jednak musimy być czujni, gdyż może kiedyś przyjdzie jakiś kryzys... liczymy na to, że ta dyspozycja będzie trwała... i trwała.

- Zwrócę jeszcze uwagę na kibiców. Chciałbym im podziękować, gdyż przygotowali fantastyczną oprawę, świetnie nas wspierali. Dziękuję.