El. MŚ 2014. Holandia pewnie pokonała Estonię. Grali Pareiko i Morozov

msz
Holandia wygrała w Amsterdamie z Estonią 3:0 (0:0) w meczu grupy D eliminacji piłkarskich mistrzostw świata. W zespole gości zagrali Sergei Pareiko z Wisły Kraków oraz Igor Morozov z Polonii Warszawa.

Holendrzy jako jedyni, obok Rosjan, odnieśli do tej pory komplet zwycięstw w eliminacjach MŚ w strefie europejskiej. W piątek wygrali z Estonią 3:0, strzelając wszystkie gole bramkarzowi Wisły Kraków Sergeiowi Pareice po przerwie.

"Pomarańczowi" ponieśli też stratę - kontuzji doznał Wesley Sneijder. Zmienił go w 36. minucie Rafael van der Vaart, który w pierwszych sekundach drugiej połowy otworzył wynik. Kolejne gole dołożyli Robin van Persie i Ruben Schaken.

Oprócz Pareiki, w reprezentacji Estonii wystąpił drugi zawodnik znany z polskich boisk - Igor Morozov z Polonii Warszawa.

We wtorek, również w Amsterdamie, wicemistrzowie świata będą podejmować Rumunów, którzy w piątek zremisowali w Budapeszcie z Węgrami 2:2.

Holandia - Estonia 3:0 (0:0)