El. MŚ 2018 - Ameryka Płd.: Starcie gigantów odwołane, Ekwador idzie jak burza

Marcin Juszczyk
W Ameryce Południowej trwa trzecia kolejka eliminacji do mistrzostw świata w Rosji. W nocy z czwartku na piątek w Buenos Aires miało dojść do starcia gigantów, czyli Argentyny z Brazylią. W rozegraniu spotkania przeszkodziła jednak ogromna ulewa i zawody zostały odwołane. Murawa przypominała „basen” ze Stadionu Narodowego Warszawie.

Bez przeszkód odbyły się pozostałe trzy mecze. W innym ciekawie zapowiadającej się potyczce Chile podzieliło się punktami z Kolumbią (1:1). Mistrzom Ameryki Południowej prowadzenie dał tuż przed przerwą Arturo Vidal, który głową zamienił dośrodkowanie Matiasa Fernandeza na gola. Kolumbijczycy odpowiedzieli w 68. minucie. W zamieszaniu podbramkowym piłka trafiła pod nogi James Rodrigueza, który obrócił się z nią i skierował ją do bramki.

Jak na razie kapitalnie radzi sobie w tych kwalifikacjach Ekwador. Podopieczni Gustavo Quinterosa po trzech seriach gier mają jako jedyni komplet punktów na koncie i przewodzą w tabeli. W październiku pokonali Argentynę i Boliwię, a minionej nocy ograli Urugwaj 2:1. Wynik otworzył Filipe Caicedo, który wykorzystał zagranie z prawej strony Juana Paredesa.Urugwajczycy doprowadzili do remisu tuż po zmianie stron. Nicolas Lodeiro zacentrował w pole karne z rzutu wolnego, a Edinson Cavani z główki pokonał Alexandra Domingueza, wykorzystując przy tym błąd Christiana Noboy. Stracona bramka nie załamała Ekwadorczyków, którzy dziesięć minut ponownie prowadzili. Uderzenie Jeffersona Martineza obronił Fernando Muslera, ale futbolówkę odbił prosto pod nogi Fidela Martineza, a ten nie miał problemów z poprawieniem wcześniejszej próby kolegi z drużyny.

Pierwsze punkty zainkasowała Boliwia. Le Verde pokonali przed własną publicznością Wenezuelę 4:2. Boliwijczycy po pierwszych 45 minutach prowadzili już 3:1, a tuż po zmianie stron dołożyli kolejne trafienie. Przyjezdnych stać było tylko na zmniejszenie strat za sprawą Richarda Blanco.

W nocy z piątku na sobotę odbędą się dwa ostatnie spotkania trzeciej kolejki eliminacji MŚ w strefie CONEMBOL. Peru zagra z Paragwajem, a drugie podejście do rozegrania meczu czeka reprezentacje Argentyny i Brazylii.

Eliminacja Mistrzostw Świata 2018 – Ameryka Południowa

3.kolejka (12.11.-14.11)

Ekwador – Urugwaj 2:1 (1:0)
Bramki: Filipe Caicedo 23’, Fidel Martinem 59’ – Edinson Cacani 49’
Boliwia – Wenezuela 4:2 (3:1)
Bramki: Rodrigo Ramalho 19’, Juan Carlom Arce 23’-k., 45’+1’, Rudy Cardozo 49’ – Mario Rondon 32’, Richard Blanco 55’
Chile – Ekwador 1:1 (1:0)
Bramki: Vidal 45’ – Rodriguez 68’
Argentyna – Brazylia (w nocy z piątku na sobotę, godz. 01:00)