Fortuna 1 Liga. Wigry - Puszcza WYNIK. Mistrzowie wyjazdów podtrzymali dobrą passę

redZaktualizowano
21.08.2019 niepolomice<br>pilka nozna i liga mecz puszcza niepolomice zaglebie sosnowiec<br><br>fot. anna kaczmarz  / dziennik polski / polska press
21.08.2019 niepolomicepilka nozna i liga mecz puszcza niepolomice zaglebie sosnowiecfot. anna kaczmarz / dziennik polski / polska press Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Fortuna 1 Liga. Czwarty mecz wyjazdowy i czwarte zwycięstwo. Puszcza Niepołomice może śmiało tytułować się "mistrzami wyjazdów", co potwierdziła dzisiaj w Suwałkach. Gospodarze przegrywali w pewnym momencie 0:3, ale w końcówce za sprawą Kamila Sabiłło złapali kontakt z rywalem i do ostatnich sekund walczyli chociażby o punkt. Ostatecznie to Puszcza wygrała 3:2 i na chwilę obecną zajęła miejsce Wigier w strefie baraży o Ekstraklasę.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gości, którzy przyjechali do Suwałk jako drużyna, która wygrała trzy wcześniejsze mecze wyjazdowe. Efektem tego był gol Michała Czarnego strzelony po dużym zamieszaniu w polu karnym gospodarzy.

Natomiast po przerwie bardziej zdecydowania zaatakowali suwalczanie i gdy wydawało się, że bramka na remis jest nieunikniona to Puszcza w 53 minucie po uderzeniu Jakuba Bąka podwyższyła prowadzenie. Trzeba przyznać, że w kontrowersyjnych okolicznościach, gdyż akcja bramkowa miała miejsce po tym jak sędzia nie odgwizdał zagrania ręką zawodnika Puszczy w swoim polu karnym. Cztery minuty później było już 0:3, a gola zdobył Jose Embalo. Grę Wigier odmienił wprowadzony w 68 minucie Kamil Sabiłło. Po jego bramkach w 81 i 83 minucie przed drużyną otworzyła się szansa na punkty. Puszcza utrzymała zwycięstwo.

Piłkarz meczu: Jose Embalo