Gerardo Martino: Byliśmy nudni

Grzegorz Ignatowski
Argentyna pokonała Jamajkę w meczu grupy B Copa America 1:0, lecz trener "Albicelestes", Gerardo Martino, nie był zadowolony z gry swojej drużyny. Były szkoleniowiec Barcelony powiedział, że jego zespół był nudny.

Przypomnijmy, że Argentyna wygrała z Jamajką po bramce Gonzalo Higuaina w 10. minucie. Później wicemistrzowie świata mieli wiele doskonałych sytuacji do podwyższenia wyniku, ale nie udało im się strzelić drugiej bramki. W efekcie w końcówce Jamajka była bliska doprowadzenia do wyrównania.

Jesteśmy nieefektywni. Z tego powodu straciliśmy punkty z Paragwajem, od którego byliśmy lepsi. Nie mogę jednak usprawiedliwiać piłkarzy za marnowanie tak wielu doskonałych sytuacji. Z Jamajką zrobiliśmy wszystko jak trzeba w pierwszej połowie, szybko zdobyliśmy gola i stworzyliśmy sobie cztery czy pięć okazji do zdobycia kolejnego. Kontrowaliśmy też grę po przerwie. Jednak generalnie w drugiej połowie byliśmy nudni, zbyt wolno graliśmy piłką i brakowało nam szybkości w grze.

Argentyna w ćwierćfinale trafi na trzeci zespół z grupy A lub C. Niewykluczone, że w tej ostatniej grupie na trzecim miejscu uplasuje się Brazylia, która zmierzy się dziś w nocy z Wenezuelą.