MKTG SR - pasek na kartach artykułów

GKS Tychy - Arka Gdynia ZDJĘCIA, WYNIK Konrad Jałocha obronił rzut karny, ale tyszanie zostali bez punktów

Tomasz Kuczyński
7.04.2022 r. Mecz Fortuna 1. Ligi GKS Tychy - Arka Gdynia.   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
7.04.2022 r. Mecz Fortuna 1. Ligi GKS Tychy - Arka Gdynia. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola
W czwartek 7.04.2022 r. w zaległym meczu 25. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Tychy przegrał z Arką Gdynia 0:2 (0:1). W 4. minucie goście nie wykorzystali rzutu karnego. Zobacz ZDJĘCIA ze spotkania w Tychach.

GKS Tychy przystąpił do domowego meczu z Arką po dwóch wyjazdowych porażkach - z Chrobrym Głogów 0:2 i Widzewem Łódź 1:2. Gdynianie w tym roku byli niepokonani, a ostatnio na swoim stadionie pokonali Skrę Częstochowa 3:2. Wcześniej też w Gdyni Arka zremisowała z GKS-em Katowice 2:2. Do Tychów w roli trenera Arki przyjechał były trener GKS-u Ryszard Tarasiewicz.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu GKS Tychy - Arka Gdynia, 7.04.2022

Konrad Jałocha obronił karnego, ale do przerwy było 0:1

Już na początku meczu mieliśmy rzut karny, który był następstwem nieporozumienia między Maciejem Mańką i Konradem Jałochą. W efekcie bramkarz Tychów sfaulował Karola Czubaka. W 4. minucie Do rzutu karnego podszedł Hubert Adamczyk. Uderzył słabo i Jałocha złapał piłkę!

W 19. minucie po kolejnym błędzie tyszan Adamczyk wyszedł na pozycję sam na sam z Jałochą, przelobował bramkarza i trafił do siatki. Trwała jeszcze analiza VAR, ale gol został uznany, choć wydawało się, że zawodnik Arki był na minimalnym spalonym. Adamczyk zdobył 11 gola w sezonie.

Pod koniec I połowy GKS Tychy Bartosz Biel miał dobrą sytuację, uderzył z pola karnego, a Kacper Krzepisz obronił jego strzał.

Zmiany nie pomogły, Arka zadała drugi cios

Trener Artur Derbin postanowił dokonać trzech zmian i po przerwie na boisku w składzie tyszan pojawili się Gracjan Jaroch, Kamil Kargulewicz i Marcin Kozina.

GKS próbował atakować, ale w 64. minucie Arka zadała drugi cios. Michał Bednarski wyłożył piłkę na środek pola karnego, a Christian Aleman płaskim strzałem pokonał Jałochę. Ekwadorczyk szybko po golu spróbował ponownie zaskoczyć bramkarza gospodarzy, który tym razem sparował jego strzał.

7.04.2022 r. Kibice na meczu Fortuna 1. Ligi GKS Tychy - Arka Gdynia.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

GKS Tychy - Arka Gdynia ZDJĘCIA KIBICÓW Smutek tyskich fanów...

W doliczonym czasie Oskar Paprzycki jeszcze mógł dać cień nadziei tyszanom, główkując z bliska, ale bramkarz Arki świetnie obronił to uderzenie. - Nie wiem, jak on to obronił, czułem, że piłka wpadnie do bramki - mówił Paprzycki. - Za dużo w tym meczu popełniliśmy błędów. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była fatalna. Chyba najgorsza w tym sezonie. W drugiej połowie trochę inaczej to już wyglądało, ale też inaczej grała Arka - dodał.

GKS Tychy - Arka Gdynia 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Hubert Adamczyk (19), 0:2 Christian Aleman (64)

GKS Tychy: Konrad Jałocha - Dominik Połap, Nemanja Nedić, Kamil Szymura, Maciej Mańka - Bartosz Biel (46. Kargulewicz), Oskar Paprzycki, Mateusz Czyżycki (62. Tomas Malec), Łukasz Grzeszczyk (78. Jakub Piątek), Krystian Wachowiak (46. Marcin Kozina) - Daniel Rumin (46. Gracjan Jaroch).

Arka: Kacper Krzepisz - Mateusz Stępień, Martin Dobrotka, Michał Marcjanik, Haris Memić, Olaf Kobacki (46. Fabian Hiszpański) - Hubert Adamczyk (86. Marcus Vinícius), Sebastian Milewski (59. Piotr Zmorzyński), Michał Bednarski, Christian Aleman - Karol Czubak.

Żółte kartki: Biel, Połap - Memić, Czubak

Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa)