Gmina Brody Team i Czarni Połaniec najlepsi do 12 lat podczas XXII edycji Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Zobacz zdjęcia

Dorota Kułaga
Dorota Kułaga
Udostępnij:
Ogromne emocje towarzyszyły poniedziałkowej rywalizacji podczas XXII edycji Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku w kategorii do 12 lat. W Nowinach wśród dziewcząt triumfowała Gmina Brody Team, a w gronie chłopców Czarni Połaniec.
Gmina Brody Team i Czarni Połaniec najlepsi do 12 lat podczas XXII edycji Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Zobacz zdjęcia

Ciekawe mecze, ogromne emocje podczas XXII edycji Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku w kategorii do 12 lat w Nowinach

W kategorii wiekowej U-12 rywalizowało łącznie 27 ekip (14 chłopców, 13 dziewcząt). - Cieszę się niezmiernie, że po raz kolejny na terenie gminy Nowiny gościmy największą w Europie imprezę piłkarską dla dzieci. Mam nadzieję, że poziom sportowy będzie wysoki, a emocji w każdym meczu nie zabraknie - mówił podczas uroczystego rozpoczęcia turnieju Sebastian Nowaczkiewicz, wójt Nowin.

Rywalizacji w Nowinach z zainteresowaniem przyglądali się między innymi Mirosław Malinowski, prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, Michał Gębura - były reprezentant Polski oraz znani piłkarze, wychowankowie Korony Kielce, którzy występowali też w ekstraklasie - Przemysław Cichoń i Jacek Kubicki.

-Cieszymy się, że po dwóch latach wróciliśmy na ten turniej do Nowin. Po liczbie drużyn widać, że jest duże zainteresowanie. Na pewno pokaże się tu sporo talentów, które w przyszłości będą grać w najwyższych klasach rozgrywkowych - powiedział Michał Gębura.

Ciekawie było w eliminacyjnych pojedynkach, ale emocje sięgnęły zenitu w spotkaniach decydujących o miejscach na podium. Najpierw zakończył się finał dziewcząt, w którym Gmina Brody Team pokonała KSP Kielce 3:2.

Ogromna niespodzianka w naszym wykonaniu. Gratulacje należą się zawodniczkom, bo pokazały hart ducha i duże umiejętności piłkarskie. Mam nadzieję, że na Stadionie PGE Narodowym pokażemy się z jak najlepszej strony. Najtrudniejszy był mecz w grupie z Czarnymi Połaniec. Mieliśmy specjalną taktykę na to spotkanie i w pełni się sprawdziła

- powiedział Artur Góra, trener zwycięskiej drużyny.

Bohaterką finału i wcześniejszych spotkań była Marysia Zając. -Bezapelacyjnie była najlepszą zawodniczką tego turnieju. Mam nadzieję, że w krajowym finale też pokaże na co ją stać. Trenuje z chłopcami w Juvencie Starachowice, sporo pracujemy też w szkole, jest bardzo aktywna na zajęciach - dodał Artur Góra, który prowadził zwycięską drużynę razem z Hubertem Stachurą.

Marysia Zając została najlepszą zawodniczką wojewódzkiego finału. Na jej duże umiejętności zwrócił uwagę Marcin Kasprowicz, trener reprezentacji Polski kobiet do 17 lat i można się spodziewać, że zawodniczka z gminy Brody wkrótce trafi na konsultację kadry narodowej. To futbolistka o bardzo duży potencjale, która w meczach robi różnicę i sama potrafi rozstrzygnąć losy spotkania.

Do wyłonienia zwycięzcy wśród chłopców potrzebne były rzuty karne. Finał Czarni Połaniec (Szkoła Podstawowa Połaniec) - Wojownicy znad Silnicy (Szkoła Podstawowa 25 Kielce) zakończył się remisem 1:1, w rzutach karnych było 7:6.

Bardzo cieszy nas ten sukces. Drużyna stanęła na wysokości zadania. We wcześniejszych meczach trzech zawodników doznało kontuzji, nie było zmian, ale chłopcy dali z siebie wszystko. Można powiedzieć, że doszło do zmiany pokoleń, bo grał mój wnuczek. Kiedyś dziadek walczył w Turnieju o Puchar Górskiego, teraz Danielek zagrał w Tymbarku i pojedzie na finał do Warszawy

- mówił szczęśliwy trener Grzegorz Tomecki z Czarnych. Przyznał, że siłą jego drużyny był kolektyw, jeden walczył za drugiego, była duża odpowiedzialność na boisku.

Czarni w finałowych meczach w Nowinach zagrali w składzie: Filip Kaznocha, Daniel Czapla, Karol Łakomy, Kamil Gomuła, Radosław Utnik, Mikołaj Flisiak, Karol Adamek, Marcel Maj, Wiktor Golba.

Na zakończenie turnieju odbyła się uroczysta dekoracja drużyn, najlepsze zespoły otrzymały medale i nagrody, a zawodniczki i zawodnicy statuetki. Była też specjalna sesja zdjęciowa.

Mam nadzieję, że najlepsze zespoły świętokrzyskie będą z powodzeniem reprezentować nasz region podczas finałów ogólnopolskich, które odbędą się w Warszawie

- powiedział Mirosław Malinowski, prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej.

Turniej Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku to największe wydarzenie piłkarskie dla dzieci w Europie, w którym udział wzięło do tej pory ponad 2,5 miliona dziewcząt i chłopców z całego kraju. Organizatorem rozgrywek jest Polski Związek Piłki Nożnej, sponsorem głównym firma Tymbark, a brązowym sponsorem firma Electrolux.

Wyniki finałów w kategorii do 12 lat
Chłopcy, półfinały: SP Stadnicka Wola - Czarni Połaniec 0:6, Wojownicy znad Silnicy - SP 13 Starachowice 4:1. Finał: Czarni - Wojownicy znad Silnicy 1:1 (k. 7:6).
Dziewczęta, półfinały: Team Dudiego - Gmina Brody Team 0:4, KSP Kielce - SP Bodzentyn 2:2 (k. 2:3). Finał Gmina Brody Team - KSP Kielce 3:2.

Nagrody indywidualne:
- najlepszy zawodnik: Dawid Janik (Wojownicy znad Silnicy);
- najlepszy bramkarz: Filip Kaznocha (Czarni);
- król strzelców: Oskar Szydłowski (SP 13 Starachowice)
- najlepsza zawodniczka: Marysia Zając (Gmina Brody Team);
- najlepsza bramkarka: Zofia Dudek (KSP Kielce);
- król strzelców: Patrycja Kucharska (Bodzentyn).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Gol 24
Dodaj ogłoszenie