Gol Adama Buksy w lidze tureckiej. Antalyaspor pokonało Fatih Karagümrük 2:1 WIDEO

Tomasz Górski
Polacy za granicą. W spotkaniu 15. kolejki ligi tureckiej Antalyaspor pokonał u siebie 2:1. Bramkę dla gospodarzy strzelił Adam Buksa. To jego 8. trafienie w tym sezonie.

Liga turecka. Gol Adama Buksy

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 7. minucie. Po zagraniu Omara Topraka na listę strzelców wpisał się Veysel Sarı. Sześć minut do siatki trafił Adam Buksa. Polski napastnik otrzymał dokładne podanie od Ramziego Safuriego i płaskim uderzeniem z pola karnego posłał piłkę przy prawym słupku, nie dając szans bramkarzowi gości, Matiasowi Dituro. Dla Buksy to 8. trafienie w tym sezonie. Do swojego dorobku dołożył także 2 asysty. W doliczonym czasie gry został upomniany żółtą kartką.

Tuż przed przerwą bramkę kontaktową strzelił Güven Yalçın, Po zmianie stron kibice nie doczekali się choćby jednej bramki, mimo że Antalyaspor grał w osłabieniu po czerwonej kartce Erdala Rakipa. Drugi z Polaków, Jakub Kałuziński, wszedł na boisko w 46. minucie, zmieniając Zymera Bytyqiego.

W klasyfikacji strzelców zajmuje 5. miejsce. Do Mame Thiama (Kayeristpor) i Aytaca Kary z Kasimpasy traci jednego gola. Liderem jest Mauro Icardi z Galatasaray (12 goli, 5 asyst), który wyprzedza Edinem Dżeko z Fenerbahce (11 goli, 2 asysty).

Drugim najskuteczniejszym zawodnikiem Fenerbahce jest Sebastian Szymański (7 goli, 4 asysty).

Antalyaspor Kulübü - Fatih Karagümrük SK 2:1
Gole: Veysel Sarı 7', Adam Buksa 13' - Güven Yalçın 42'
Żółte kartki: Sari, Jehezkel, Dadakdeni, Buksa - Shukurov, Yalcin, Mercan, Birasch, Rohden, Ceccherini, Sturaro
Czerwona kartka: Rakip
Stadion: Corendon Airlines Park

Po 15 kolejkach Antalyaspor zajmuje 7. miejsce w tabeli z dorobkiem 23 punktów. W przyszłą niedzielę (17 grudnia) zagra na wyjeździe z będącym tuż nad strefą spadkową Pendiksporem.