Gol Kamila Wilczka w duńskiej ekstraklasie [WIDEO]

Marcin Trzyna
Kamil Wilczek
Kamil Wilczek Michael Sohn
Kamil Wilczek strzelił gola w meczu 3. kolejki duńskiej ekstraklasy pomiędzy Brondby IF i AC Horsens. Wilczek wpisał się na listę strzelców w 52. minucie, a spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Polak rozegrał pełne 90 minut.

Brondby wyszło na prowadzenie w 21. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Andrew Hjulsager. W 52. minucie spotkania wynik podwyższył 28-letni Kamil Wilczek, dla którego jest to drugie trafienie w obecnym sezonie duńskiej ekstraklasy.

Sześć minut później kontaktową bramkę dla Horsens zdobył Kjartan Finnbogason, a pod koniec spotkania wyrównującego gola strzelił Kim Aabech i spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Kamil Wilczek bardzo dobrze rozpoczął sezon 2016/17. Były król strzelców Ekstraklasy ma już na swoim koncie cztery gole w eliminacjach Ligi Europy oraz dwa trafienia w duńskiej Superlidze. Zapewne dobrą formę Wilczka uważnie obserwuje Adam Nawałka, który 28-letniego napastnika powołał do kadry już w ubiegłym roku. Wówczas Wilczek nie otrzymał swojej szansy, a "biało-czerwoni" przegrali wyjazdowe spotkanie z Niemcami (1:3) oraz wysoko pokonali Gibraltar (8:1).