Gol to marne pocieszenie dla Łukasza Janoszki

Zbyszek Anioł
Łukasz Janoszka zdobył bramkę, ale nie był zadowolony z wyniku
Łukasz Janoszka zdobył bramkę, ale nie był zadowolony z wyniku Polskapresse
- Jesteśmy rozczarowani tym jak straciliśmy gole – podsumowuje mecz Ruchu Chorzów z Podbeskidziem Bielsko-Biała (2:2) w rozmowie z Ekstraklasa.net Łukasz Janoszka, skrzydłowy „Niebieskich”.

W meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała, sami oddaliście punkty gościom. W pierwszej połowie kontrolowaliście sytuację, prowadząc różnicą dwóch goli. Po przerwie zrobiło się 2:2. Dekoncentracja?
Trzeba powiedzieć, że w pierwszej połowie graliśmy bardzo dobrze i tak samo powinniśmy zrobić w drugiej. Niestety rozluźniliśmy się przy stałych fragmentach gry, straciliśmy dwie bramki i dwa punkty.

Przed meczem analizowaliście jakoś szczególnie stałe fragmenty gry w wykonaniu bielszczan?
O dziwo tak, analizowaliśmy i wiedzieliśmy, że mogą nam zagrozić właściwie tylko po stałym fragmencie gry. I na pewno jesteśmy bardzo rozczarowani tym jak straciliśmy gole.

Po przerwie graliście ostrożniej, bardziej defensywnie. Takie było założenie, by dowieźć rezultat z pierwszej połowy do ostatniego gwizdka?
Chcieliśmy skontrować Podbeskidzie i strzelić trzeciego gola, ale niestety się nie udało. Bielszczanie zwietrzyli swoją szansę, że mogą tutaj wyrównać i dopięli celu.

Legia i Polonia straciły punkty, Korona może potknąć się w poniedziałek. Ruch zamiast wykorzystać potknięcia rywali, poszedł ich śladem. Myśleliście o tym przed meczem?
Nie ma co ukrywać, że nie wykorzystaliśmy swojej szansy. Nie, przed spotkaniem w ogóle nie zaprzątaliśmy sobie tym głów. Po prostu chcieliśmy zgarnąć w tym spotkaniu trzy punkty i to było nasze jedyne założenie przed meczem.

Panu na osłodę po takim spotkaniu zostaje przynajmniej gol.
Marne to jednak pociesznie, bo kluczowe było dla nas zwycięstwo.