Górnik Zabrze rozbił GKS-u Katowice w derbowym starciu w Pucharze Polski. Ekipa Jana Urbana wygrała 4:0, dublet młodego Niemca

Jakub Maj
Jakub Maj
PAP/Zbigniew Meissner
Górnik Zabrze gra dalej w Pucharze Polski! W 1. rundzie ekipa Jana Urbana wyeliminowała GKS Katowice w derbowym starciu. Ozdobą spotkania była bramka Ennali'ego, który przelobował bramkarza.

GKS Katowice - Górnik Zabrze 0:4 (0:2)

"Starcia derbowe rządzą się swoimi prawami" - to slogan powtarzany przy niemal wszystkich starciach derbowych na całym świecie. W 1. rundzie Pucharu Polski GKS Katowice wylosował Górnik Zabrze, a to oznaczało, że kibice obejrzą spotkanie dwóch lokalnych drużyn. W końcu oba miasta dzieli tylko 20 kilometrów.

Pierwsze minuty należały do GKS-u. Gospodarze wyszli bardzo odważnie - atakowali wysokim pressingiem i stworzyli sobie kilka niezłych sytuacji pod bramką Górnika, ale zabrakło kontraktów.

Wynik otworzył jednak Górnik, który w 20. minucie wykorzystał rzut rożny. Najwyżej wyskoczył Sebastian Musiolik, który precyzyjnym strzałem głową umieścił piłkę w bramce. 17 minut później Lukoszek otrzymał piłkę od Musiolika na prawej stronie. Młody gracz minął rywala, zszedł do lewej nogi i uderzył po długim słupku. Bramkarz był bez szans. W pierwszej połowie doskonałą okazję sam na sam miał Kapralik, ale w kluczowym momencie strzelił obok bramki.

W drugiej połowie GKS także zaczął bardzo dobrze. Gospodarze wierzyli, że uda się odwrócić wynik tego meczu. Swoje szanse mieli Kozubal, Arak i Jędrych, ale górą był bramkarz gości. W 77. minucie Górnik wykorzystał chwilę nieuwagi gospodarzy. Świetna kontra w której Ennali wyszedł sam na sam i przelobował bramkarza. Niemiec w końcówce meczu strzelił drugiego gola. Obrońca stracił piłkę pod własnym polem karnym, a młody skrzydłowy to wykorzystał.

• Bramki: 0:1 Sebastian Musiolik (20, głową), 0:2 Kamil Lukoszek (36), 0:3 Lawrence Ennali (77), 0:4 Lawrence Ennali (89).
  • Żółte kartki – Górnik: Boris Sekulic, Dani Pacheco, Damian Rasak, Adrian Kapralik.
  • Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
  • Widzów: 5794.

FORTUNA PUCHAR POLSKI w GOL24

Michał Probierz musi wysłać powołania na październikowe zgrupowanie reprezentacji Polski do 24 września. Czy nowy selekcjoner do seniorskiej kadry powoła zawodników, których trenował w zespole U-21? Aby zobaczyć wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Których piłkarzy Michał Probierz przeniesie z młodzieżówki d...