Górnik Zabrze - Ruch Chorzów ONLINE. Wracają Wielkie Derby Śląska. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO! [15.09.2023]

Jakub Jabłoński
Górnik - Ruch LIVE! Podolski dał prowadzenie w Wielkich Derbach Śląska
Górnik - Ruch LIVE! Podolski dał prowadzenie w Wielkich Derbach Śląska Canal+ Sport
PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze - Ruch Chorzów ONLINE. Po siedmiu latach wracają wielkie derby Śląska w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Podopieczni Janusza Skrobacza dopiero teraz wrócili do rozgrywek ekstraklasowych i spotkają się z odwiecznym rywalem na Śląsku w 8. serii gier PKO Ekstraklasy. Sprawdź, gdzie obejrzeć mecz Górnik - Ruch w TV i internecie. Pierwszy gwizdek w piątek o godz. 20:30.

PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze - Ruch Chorzów ONLINE

Podopieczni Janusza Skrobacza po pierwszych siedmiu kolejkach maja na swoim koncie dokładnie sześć punktów. Początek w wykonaniu beniaminka jest, więc zdecydowanie przeciętny. Trzy porażki oraz trzy remisy zdecydowanie psują bilans drużynie z ulicy Cichej.

Do tej pory "Niebiescy" zanotowali tylko jedno zwycięstwo przeciwko innemu beniaminkowi...ŁKS-owi Łódź (2:0).

W ostatniej kolejce przed przerwą na reprezentację Ruch zaledwie tylko zremisował ze Stalą Mielec 1:1, po tym jak drużyna Skrobacza od 18. minuty wygrywała. Zwycięstwo wypuściła sobie w samej końcówce pierwszej połowy, kiedy w doliczonym czasie gry bramkę wyrównującą zdobył nowy nabytek Stali - Ilia Shkurin.

- Nastrój w szatni jakbyśmy doznali jakiejś druzgocącej porażki. Na pewno myślę, że zespół walczył o to zwycięstwo. Cóż, do przerwy myślę, że takim naszym "błędem" było to, że nie wykorzystaliśmy sytuacji na 2:0, była sytuacja Daniela Szczepana. Przede wszystkim dopuściliśmy do straty bramki na 1:1 i ta liga nie wybacza. Niestety, w drugiej połowie, pomimo starań... Znowu bardzo fajna sytuacja Tomka Swędrowskiego. Jeśli tego nie wykorzystaliśmy, to trudno marzyć o trzech punktach

- mówił trener Ruchu Jarosław Skrobacz po mecze ze Stalą.

Z kolei gospodarze na początku nowego sezonu radzą sobie równie rozczarowująco. Drużyna Jana Urbana po siedmiu meczach zainkasowała na swoim koncie zaledwie sześć punktów. Tak samo jak "Niebiescy" zanotowali dotychczas tylko jedno zwycięstwo. W 4. serii gier Lukas Podolski i spółka pokonali na wyjeździe Koronę Kielce (1:0).

Poza tym zanotowali dokładnie trzy remisy oraz trzy porażki.

W ostatniej kolejce "Górnicy" sensacyjnie zremisowali z wyżej notowanym Lechem Poznań... schodząc na przerwę z jednobramkową zaliczką. Ostatecznie remis "Kolejorzowi" uratował Alan Czerwiński.

Kto w 8. serii gier wyjdzie zwycięsko i poprawi swój bilans w trwającej kampanii PKO Ekstraklasy? Patrząc na dotychczasowe dokonania na początku sezonu trudno wyłonić faworyta tego meczu. Wydaję się, że tak samo jak bilans, mecz będzie bardzo wyrównany i każda drużyn może uzyskać pozytywny wynik.

Mecz Górnik Zabrze - Ruch Chorzów w ósmej kolejce poprowadzi sędzia Tomasz Musiał z Krakowa. System VAR będą obsługiwać Tomasz Kwiatkowski oraz Michał Obukowicz. Pomagać sędziemu głównemu mają w niedzielnym spotkaniu asystenci w postaci Sebastian Mucha i Marcin Ciepły.

Jan Urban, trener Górnika: My mamy konkretny plan i wiemy, że musimy wziąć na siebie rolę faworyta. Sytuacja w tabeli obu klubów jest podobna, ale gramy na swoim stadionie, przy komplecie kibiców, a Ruch jest beniaminkiem. Liczę, że kibice zobaczą świetne widowisko i że jednak ta twarda gra nie zdominuje obrazu spotkania, a kibice wyjdą usatysfakcjonowani.

Janusz Skrobacz, trener Ruchu: Musimy wyjść na boisko i mieć świadomość, że gramy przeciwko drużynie, która ma o jednego zawodnika więcej, czyli kibiców na trybunach. To bardzo ważny mecz, który budzi wielkie emocje. Mamy satysfakcję i świadomość, że pracowaliśmy na ten powrót Wielkich Derbów całymi trudnymi latami. Gdyby jedna z drużyn była liderem, a druga zamykała tabelę, emocje byłyby takie same. Poza tym to początek rozgrywek, ktoś jeszcze pamięta, że rok temu po 8 kolejkach liderem była Wisła Płock

Nie zagrają w meczu Górnik Zabrze - Ruch Chorzów:
Górnik: Norbert Wojtuszek, Michał Siplak (kontuzje)
Ruch: Artur Pląskowski, Łukasz Moneta (urazy)

Górnik Zabrze - Ruch Chorzów TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo wyłącznie w Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacji i na stronie Canal+ Online. Komentuje duet Bartosz Gleń - Marcin Baszczyński. Relacja LIVE od godziny 20:30 w GOL24 - zapraszamy!

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Ujawnienie wzoru nowych koszulek meczowych wzbudza często nie mniejszą dyskusję niż wydarzenia na boisku. W końcu kibicom wszystkich klubów zależy na tym, aby ich ulubieńcy nie tylko dobrze grali, ale również tak samo wyglądali. Przygotowaliśmy przegląd strojów meczowych wszystkich klubów Ekstraklasy w sezonie 2023/24. Która koszulka jest najładniejsza?

Koszulki klubów Ekstraklasy na nowy sezon. Która najładniejsza?