Górnik zdemolował Widzew. Łodzianie nie powalczyli o puchary

Piotr Girczys
Niedzielny mecz nie miał wielkiego znaczenia dla gospodarzy, którzy stracili wcześniej szansę na wywalczenie prawa gry w Lidze Europejskiej. Teoretyczne szanse mieli Widzewiacy, jednak to Górnik wysoko wygrał 4:0.

Szczególnie zapamiętał spotkanie obrońca Górnika Mariusz Magiera, który rozegrał 30. pojedynek ekstraklasy w tym sezonie w pełnym wymiarze. Dzisiaj również dotrwał do końcowego gwizdka.

Trenerzy obu zespołów zapowiadali walkę o wygraną na finiszu sezonu. Podopieczni Czesława Michniewicza w drodze na Śląsk zatrzymali się na Jasnej Górze, a w sobotni wieczór wspólnie obejrzeli transmisję finału Ligi Mistrzów.

Pierwsza połowa należała do groźniej i częściej atakujących gospodarzy. Drużyna Adama Nawałki udokumentowała tę przewagę jedną bramką, zdobytą przez Roberta Jeża po podaniu Grzegorza Bonina. Łodzianie odpowiedzieli dwoma uderzeniami z dystansu - niecelnym - Dudu - i obronionym przez bramkarza, w wykonaniu Mindaugasa Panki.

Po zmianie stron zabrzanie potrzebowali czterech minut, by podwyższyć prowadzenie. Znów trafił Robert Jeż, tym razem zaskoczył łódzkiego bramkarz z rzutu wolnego. Szkoleniowiec Widzewa Czesław Michniewicz zareagował na to dwoma zmianami. Chwilę później jednak mogło być 3:0, gdyby Daniel Sikorski sięgnął piłki lecącej wzdłuż bramki.

Skuteczniejszy w ataku okazał się niespodziewanie obrońca gospodarzy Michael Bemben - zmylił w polu karnym defensywę Widzewa i nie dał szans Bartoszowi Kanieckiemu. Łodzianie walczyli o honorowego gola, ryzykując stratę kolejnych bramek i kilka razy zabrzanie zmarnowali dobre okazje do zmiany wyniku.

W ostatnich 10 minutach meczu goście zepchnęli Górnika do obrony. Nic nie wskórali a.. stracili czwartego gola po rzucie wolnym Michała Bembna.

Górnik Zabrze - Widzew Łódź 4:0 (1:0) - czytaj zapis naszej relacji live!

Bramki: 1:0 Robert Jeż (11), 2:0 Robert Jeż (49-wolny), 3:0 Michael Bemben (58), 4:0, Michael Bemben (90-wolny).

Żółta kartka - Górnik Zabrze: Adam Marciniak. Widzew Łódź: Wojciech Szymanek.

Sędzia: Peter Solymosi (Węgry). Widzów 8 651.

Górnik Zabrze: Sebastian Nowak - Michael Bemben, Adam Banaś, Adam Danch (35. Mariusz Jop), Mariusz Magiera - Grzegorz Bonin (84. Mariusz Przybylski), Gabriel Nowak, Robert Jeż, Adam Marciniak, Tomasz Zahorski - Daniel Sikorski (74. Marcin Wodecki).

Widzew Łódź: Bartosz Kaniecki - Adrian Budka, Wojciech Szymanek, Jarosław Bieniuk, Dudu - Krzysztof Ostrowski (53. Przemysław Oziębała), Mindaugas Panka, Łukasz Broź, Riku Riski (52. Darvydas Sernas) - Nika Dżalamidze, Piotr Grzelczak (82. Sebastian Radzio).