Górnik ze Ślęzą na plus

Justyna Włodek
Jeśli w meczach o ligowe punkty, Górnik uzyskiwałby takie wyniki jak w sparingach, to wielce prawdopodobne, że zasiadałby na fotelu lidera. A tak,lidera trzeba będzie gonić... www.gornikzabrze.pl
Górnik Zabrze rozegrał dziś kolejny mecz kontrolny. Tym razem sparingpartnerem okazała się wrocławska Ślęza, która uległa podopiecznym trenera Nawałki 1:2.

Pojedynek z dolnośląską drużyną, to kolejna odsłona przygotowań do wiosennej rundy rozgrywkowej. Podobnie jak w środowym sparingu z Jarotą Jarocin, także i dziś „Trójkolorowi” pokazali wyższość nad rywalem.

Wszystkie gole spotkania, strzelone zostały jeszcze przed przerwą. Pierwsza bramka padła w 16. minucie, a druga już… sześćdziesiąt sekund później. Oba trafienia zostały zapisane na konto Górnika, a strzelcami okazali się kolejno Trznadel i Kamiński. Honorowe trafienie Ślęzy było wynikiem rzutu karnego, wykonanego przez Jakuba Rejmera.

Podczas dzisiejszego sparingu, szkoleniowiec zabrzańskiej ekipy miał do dyspozycji dwudziestu czterech zawodników. Na murawie zabrakło trójki podstawowych graczy: Pitrego, Bonina i Nowaka. Dwaj pierwsi narzekają na bóle, z kolei Nowak regeneruje siły po groźnym starciu do jakiego doszło w meczu z Jarotą. Oficjalna strona zapewnia jednak, że urazy są niegroźne i piłkarze wkrótce wrócą do gry.

Górnik Zabrze - Ślęza Wrocław 2:1 (2:1)
1:0 - Trznadel (16')
2:0 - Kamiński (17')
2:1 - Rejmer (k. 34')