Marcin Ziółkowski
Mecz na szczycie - Radomiak II - Orzeł Wierzbica. Z prawej strzelec jedynej bramki Remigiusz Grotek. Więcej zdjęć z meczów 14 kolejki na kolejnych slajdach. FB Radomiak Radom
W weekend 11-13 listopada rozgrywana była 14. kolejka radomskiej Tymex Ligi okręgowej. W piątkowych meczach wygrywały Młodzik Radom i SKS Potworów. W sobotę górowały Centrum Radom, rezerwy Radomiaka, Gracja Tczów i Proch Pionki. Wydarzeniem kolejki był mecz lidera i wicelidera, Radomiaka II z Orłem Wierzbica. Zobaczcie zdjęcia z meczów 14 kolejki.

W weekend grała radomska Tymex Liga okręgowa. Zobacz wyniki 14. kolejki

Jodła Jedlnia-Letnisko - Młodzik 18 Radom 0:3
Bramki: Karpiński 72, Kamionka 84, bramka samobójcza 90
Młodzik: Kolecki - Szydło, Kamionka, Molga, Chyra, Leśniewski, Pionka, Rogowski, Mąkosa, Jopek , Tryliński
Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Strzelanie rozpoczęło się dopiero w drugiej połowie. W 72. minucie pierwszego gola dla radomian zdobył Bartosz Karpiński. W 84. minucie prowadzenie podwyższył Damian Kamionka. W 90 min. gospodarze strzelili gola samobójczego. Ostatecznie Młodzik wygrał 3:0 i zanotował trzecie zwycięstwo w obecnych rozgrywkach.

Królewscy Jedlnia - SKS Potworów 0:1
Bramka: Kierszniewski 74 (karny)
Królewscy: Mazurek - Gryczka (67 Wąsik), Mąkosa, Tkaczyk, Kędzior (61 Warchoł), Lis (46 Banaszek), Siek (80 Dąbrowski), Gębczyk, Skalski (46 Rolnik), Kruk (80 Cierzuch), Sałek.
Potworów: Łukasik - Postek, Żak, Jędrzejczyk, Kierszniewski, Pyrka, J. Grzybowski, D. Grzybowski, Zych, Gmyrek, Biniaszewski.
Ostatni w tabeli zespół Królewskich Jedlnia podejmował na własnym boisku trzeci od końca SKS Potworów. Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił w 74. minucie Dominik Kierszniewski z rzutu karnego. Dla Królewskich to dwunasta przegrana w tym sezonie.

Proch Pionki - KS Warka 4:0
Bramki: Iwanowski 6, 55 (karny), Szczepański 33, 60
Proch: Wójcik – Michalski (88’ Strzelecki), Gromski, Iwanowski, Szewczyk – Bojek (68’ Janiszewski), Abaa, Kołodziej (73’ Kapusta), Drab (76’ Denkiewicz) – Więcek (65’ Kubryn), Szczepański (84’ Gil)
KS Warka: Wąszewski - Makuch, Jasnoch, Wasilewski, Madej D., Malinowski, Antosz, Bylak, Zieliński, Lenarczyk, Madej M.
Siódmy Proch podejmował u siebie czwarty KS Warka. Co ciekawe, goście mieli przed tym spotkaniem najlepszą defensywę, tracąc dotychczas tylko dziesięć goli. Proch w dwóch ostatnich meczach strzelił dziewięć bramek i nie stracił żadnej. Po dwa gole dla zwycięzców strzelili Szymon Iwanowski i Mateusz Szczepański.

Trener Warki, Mariusz Szewczyk tak komentował porażkę na facebooku klubu

Mazowsze Grójec - Szydłowianka Szydłowiec 1:2
Bramki: Orłowski - Duda, Wnuk
Mazowsze: Filewski - Gotlib, Wierzbicki, Prasek, Nojek, Ząbkowski, Ostrowski, Derewicz, Tarwacki, Orłowski, Rola
Do przerwy w meczu dziewiątego Mazowsza z trzecią Szydłowianką był remis 1:1. W drugiej połowie goście przechylili jednak szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Dla piłkarzy z Szydłowca to czwarty mecz bez porażki. Trzy punkty zdobyte w tym meczu pozwoliły im zrównać się punktami z drugim Orłem Wierzbica.

Radomiak II Radom - Orzeł Wierzbica 1:0
Bramka: Grotek 65
Radomiak II: Procki - Kucharski, Wołczyński, Zbyszyński, Kucharski, Filipowicz, Grotek, Snopczyński, Kolasa, Ziółek, Markiewicz.
Orzeł: Przytuła - Ankurowski B., Ankurowski P., Jarząbek I., Więczasek, Warda, Kosela, Rogala, Woźniak, Jaworski, Dziurzyński.
W hitowym starciu lider rozgrywek - zespół rezerw Radomiaka podejmował u siebie wicelidera Orła Wierzbica. W spotkaniu padła tylko jedna bramka, a jej strzelcem był w 65 minucie Remigiusz Grotek. Zieloni umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli i dalej pozostają jedyną niepokonaną drużyną w tym sezonie.

Centrum Radom - Powiślanka Lipsko 1:0
Bramka: Warych 12
Powiślanka: Wnukowski - Spyra, Bzikot, Cieciura, Wójtowicz, Król, Spychaj, Bajor, Plesz, Brociek, Nogaj
W sobotnim meczu zmierzyły się ze sobą dwie drużyny ze środka tabeli radomskiej okręgówki. Ostatecznie minimalnie górą byli gospodarze z Radomia. Strzelcem jedynego gola był Eryk Warych w 12 minucie spotkania. Centrum znajduje się na ósmej pozycji, a Powiślanka na siódmej.

Gracja Tczów - Gryf Policzna 5:2
Bramki: Hebda 3 0 w 1m42 i 72 minucie, Starzyk w 60, Gleguła w 88 dla Gracji
Gracja: Wargacki (Bicki 87) - Woźniak, Korcz, Szczepański, Jeżmański, Kosowski (Chmurzyński 57), Ogonowski (Szczepanik 80), Gleguła J., Starzyk (Gleguła Ł. 74), Kopeć (Stawczyk 74), Hebda.
Świetne zawody rozegrał napastnik gospodarzy - Łukasz Hebda, który zdobył hattricka. Po jednej bramce zdobyli Patryk Starzyk i Jakub Gleguła. Zawodnicy Gracji zwycięstwo zadedykowali obchodzącemu w sobotę urodziny bramkarzowi Mateuszowi Wargackiemu.

KS Błotnica Stara - Pilica Nowe Miasto nad Pilicą 0:0
Przedostatni KS Błotnica Stara podejmował dwunastą Pilicę Nowe Miasto nad Pilicą. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Dla gospodarzy to pierwszy podział punktów w tym sezonie.