Gryf pokonał Polonię Bytom i nie traci szans na utrzymanie

Tomasz Smuga/Dziennik Bałtycki
Gryf pokonał Polonię Bytom i nie traci szans na utrzymanie Roger Gorączniak
Cenne zwycięstwo przed własną publicznością odnieśli piłkarze wejherowskiego Gryfa. Pokonali Polonię Bytom 3:1. Dzięki tej wygranej Gryf ma już tylko 3 punkty straty do 8. miejsca, które gwarantuje utrzymanie się w II lidze.

Bójka kibiców w Słupsku na meczu klubów Energa Czarni Słupsk i AZS Koszalin

Dla Gryfa Wejherowo mecz z Polonią Bytom był bardzo istotny w perspektywie walki o utrzymanie. Początek spotkania dla gryfitów nie był udany. Od 19. minuty po golu Marcina Lachowskiego żółto-czarni przegrywali 0:1. Na szczęście dla podopiecznych Grzegorza Nicińskiego w barwach Gryfa gra niezawodny Rafał Siemaszko.

W 44. minucie Jacek Kusiak bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego trafił w słupek. Piłka powędrowała do "Małego", a ten doprowadził do wyrównania. W 51. minucie Siemaszko przejął futbolówkę w środku pola i zagrał do Kusiaka, który skutecznie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Wynik meczu po wspaniałym rajdzie przez całe boisko ustalił Paweł Brzuzy.

Gryf Wejherowo - Polonia Bytom 3:1 (1:1)
Bramki:
0:1 - Marcin Lachowski (13), 1:1 - Rafał Siemaszko (44), 2:1 - Jacek Kusiak (51), 3:1 - Paweł Brzuzy (90)