Hamburger SV przegrał z Augsburgiem. "Dinozaury" czeka spadek? (ZDJĘCIA)

mgs
Hamburger SV jest coraz dalszy utrzymania się w Bundeslidze. W meczu 32. kolejki niemieckiej ekstraklasy podopieczni Mirko Slomki przegrali z Augsburgiem 1:3, a do bezpiecznego miejsca w tabeli tracą już pięć punktów.

Hamburger, który w całej swojej historii zawsze występował w najwyższej klasie rozgrywkowej w Niemczech jest coraz bliższy spadku. W 32. kolejce "Dinozaury" poległy na wyjeździe z Augsburgiem 1:3. Katem drużyny HSV okazał się Halil Altintop, który zdobył w tym spotkaniu dwie bramki.

Strzelanie reprezentant Turcji rozpoczął już w 7. minucie, kiedy wykorzystał dośrodkowanie w pole karne gości i otworzył wynik spotkania pokonując bezradnego Adlera. Kolejny raz Altintop wpisał się na listę strzelców w 33. minucie, wówczas Hahn zagrał w kierunku Turka, a ten tylko dostawił nogę do piłki i posłał ją do siatki HSV.

Trzecią bramkę dla Augsburgu zdobył Andre Hann, który popisał się mocnym strzałem zza pola karnego. Pech między słupkami w tej sytuacji dopadł golkipera gospodarzy, bowiem futbolówka trafiła w jego ręce po strzale Hahna, ale ostatecznie wpadła do siatki.

Honorową bramkę HSV zdobyło pod koniec pierwszej połowy. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Çalhanoglu, po którym piłka leciała prosto na bramkę Adlera minimalnie dotknął ją Heiko Westermann zmieniając nieznacznie jej tor lotu i to właśnie na konto tego piłkarza zapisano trafienie.

Po tym meczu Hamburger SV zajmuje szesnaste, zagrożone spadkiem do 2. Bundesligi miejsce w ligowej tabeli. Do piętnastej, bezpiecznej pozycji piastowanej obecnie przez Stuttgart drużyna Mirko Slomki traci pięć "oczek".

Augsburg - HSV 3:1

Bramki: 7. Halil Altıntop, 33. Halil Altıntop, 43. Hahn, 44. Westermann

Kartki: 4. Ostrzolek, 59. Calhanoglu, 77. Arslan

Augsburg: Hitz – Verhaegh, Callsen-Bracker, Klavan, Ostrzolek, Hahn, Vogt (46' Kohr), Baier, Esswein (84' Werner), Halil Altıntop, Moelders (72' Dong-Won Ji)

Hamburger SV: Adler – Diekmeier, Westermann, Mancienne, Jansen (69' Jirácek), Ilicević, Rincón, Badelj (74' Demirbay), Çalhanoglu, Arslan, Maggio (61' Zoua)