Hazard: Nie zasługuję na porównania z Cristiano Ronaldo i Messim

Grzegorz Ignatowski
- Chyba musiałbym trafiać w niemal każdym meczu, bo właśnie to cechuje najlepszych piłkarzy świata, takich jak Messi czy Cristiano Ronaldo - powiedział Eden Hazard, w odpowiedzi na słowa Marca Wilmotsa, który stwierdził, że pomocnik Chelsea Londyn jest jednym z pięciu najlepszych piłkarzy na świecie.

Marc Wilmots powiedział w jednym z wywiadów, że Eden Hazard jest jednym z pięciu najlepszych piłkarzy na świecie, ale sam zawodnik nie podziela jego zdania. − Naprawdę? Tak powiedział? Cóż, nigdy nie myślałem o sobie w ten sposób. Jeśli mam być szczery to muszę przyznać, że nie zasługuję na takie porównanie. Żeby być w piątce najlepszych zawodników świata musiałbym przede wszystkim strzelać więcej bramek. Chyba musiałbym trafiać w niemal każdym meczu, bo właśnie to cechuje najlepszych piłkarzy świata, takich jak Messi czy Cristiano Ronaldo. Miło jest usłyszeć takie słowa od trenera, ale w tym przypadku nie podzielam jego zdania − czytamy na goal.com.

Hazard wypowiedział się także na temat meczu z Algierią, w którym Belgia zwyciężyła 2:1. Podopieczni Marca Wilmotsa zdobyli w tym spotkaniu trzy punkty, ale styl pozostawił wiele do życzenia. Zdaniem najważniejszy jest wynik, a ten był korzystny dla reprezentacji Belgii. − To nie był łatwy mecz. Napastnikom i pomocnikom było bardzo ciężko znaleźć trochę miejsca, szczególnie w pierwszej połowie. Jednak kiedy Marouane trafił do siatki gra się otworzyła i mogliśmy pokazać co potrafimy jako indywidualni piłkarza oraz jako zespół. Wierzę, że kolejne gry będą przypominać drugie 45 minut meczu z Algierią. Wiem też, że mogę grać lepiej i cały zespół może pokazać, że stać nas na znacznie więcej. To był dopiero pierwszy mecz i my go wygraliśmy, co jest bardzo istotne.

Źródło: Goal.com