Historia ligowych spotkań pomiędzy Piastem Gliwice i Legią Warszawa

Damian Orłowicz
Piast z Legią jeszcze nie wygrał
Piast z Legią jeszcze nie wygrał Łukasz Łabędzki
W 11. kolejce T-Mobile Ekstraklasy Piast Gliwice podejmować będzie Legię Warszawa. Śląskiemu zespołowi nie udało się jeszcze pokonać nigdy w lidze obecnego mistrza Polski. Zobacz historię bezpośrednich spotkań pomiędzy oboma zespołami.

Bilans bezpośrednich spotkań nie jest korzystny dla Piasta. Gliwiczanie nie wygrali jeszcze ligowego spotkania z Legią, a sześciokrotnie schodzili z boiska pokonani. Raz oba zespoły rozegrały mecz w ramach Pucharu Polski, ale po dogrywce dalej awansowali legioniści.

W poprzednim sezonie w Warszawie Legia wygrała wysoko 4:1. Gospodarze prowadzili od 31. minuty, gdy piłkę do siatki skierował Vladimir Dwaliszwili, wyrównał po przerwie Łukasz Hanzel. Później dominowała jednak Legia, która zdobyła jeszcze trzy bramki. Oprócz Dwaliszwiliego, który zdobył dwa gole, na listę strzelców wpisał się jeszcze Helio Pinto i Jakub Rzeźniczak.

W rewanżu pachniało sensacją, bo Piast objął prowadzenie już w 10. minucie. Do siatki rywali trafił Kamil Wilczek. Jeszcze przed przerwą wyrównał Ondrej Duda, a w ostatniej minucie spotkania jednego punktu gliwiczan pozbawił Wladimer Dwaliszwili.