Hiszpania w finale Mistrzostw Europy U-19

Michał Odziemek
Młodzieżowa reprezentacja Hiszpanii w wielkim stylu awansowała do finału Mistrzostw Europy do lat 19. W półfinale pokonała Irlandczyków 5-0.

Młodzi gracze z Półwyspu Iberyjskiego w finale zmierzą się z Czechami, którzy w drodze do finału pokonali drużynę Serbii 4-2.

Główne role w pogromie Irlandczyków odegrali gracze wychowani w dwóch największych hiszpańskich klubach, czyli Realu Madryt i FC Barcelonie. Byli to Sarabia i Alvaro Morata z Madrytu oraz Gerard Deulofeu. Sarabia i Deulofeu strzelili po jednej bramce, a Alvaro Morata dorzucił jeszcze dwie. Dzieła zniszczenia dokończył Juanmi.

Podopieczni Ginesa Melendeza są faworytem do zwycięstwa w turnieju. Ich rywal w finale, Czesi po pokonaniu Serbów mają ochotę sprawić niespodziankę. Wydaje się jednak, że Hiszpanie powtórzą sukces swoich starszych kolegów, którzy w lipcu zdobyli mistrzostwo Starego Kontynentu w kategorii U-21.