III liga: Stilon za trzy, Lechia i Warta bez punktów

Paweł Górski
Stilon Gorzów pokonał u siebie Gwarka Tarnowskie Góry 2:1
Stilon Gorzów pokonał u siebie Gwarka Tarnowskie Góry 2:1 Karol Korniak / Stilon Gorzów
W 14. kolejce III ligi ważne zwycięstwo odniósł Stilon Gorzów, który odskoczył tym samym od strefy spadkowej na trzy punkty. Bez zdobyczy tę serię gier zakończyły natomiast Lechia Zielona Góra i AstroEnergy Warta Gorzów.

W derbach Carina lepsza od Odry

Gole Kaczora dały zwycięstwo

Cenną wygraną odniósł Stilon Gorzów, który na własnym terenie pokonał Gwarka Tarnowskie Góry 2:1. Już w pierwszej połowie dwa ważne gole zdobył Mateusz Kaczor, który wpisał się na listę strzelców w 35 i 41 minucie. Chwilę po przerwie przyjezdni częściowo wrócili do gry, gdyż bramkę kontaktową zdobył Nikolas Wróblewski, a w 53 minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Artsiom Vaskou. Gra w osłabieniu nie przeszkodziła jednak Stilonowi w zainkasowaniu trzech punktów. Dodatkowo Gwarek również kończył mecz w dziesiątkę – w trzeciej minucie doliczonego czasu drugiej połowy czerwoną kartkę obejrzał Błażej Czuban.

Lechia biła głową w mur

Nieudany występ zanotowała natomiast Lechia Zielona Góra, która podejmowała spadkowicza z II ligi, Górnika Polkowice. Rywal – choć silny – miewa w tym sezonie problemy. Podobnie było w pierwszej połowie meczu w Winnym Grodzie, gdyż w 34 minucie za ostry faul na Gibim Embalo bezpośrednią czerwoną kartką został ukarany Rafał Karmelita. Grający w przewadze zielonogórzanie nie byli jednak w stanie tego wykorzystać. Co więcej, w 52 minucie Jakub Ryś zadał decydujący cios. Były zawodnik Cariny Gubin znalazł się z piłką na prawej stronie pola karnego, po czym wykonał lekki, acz precyzyjny lob nad nieco wysuniętym Wojciechem Fabisiakiem. Po tym Lechia nie zdołała już się podnieść, choć do samego końca oblegała bramkę Górnika. Strzały zielonogórzan najczęściej o centymetry mijały słupek bądź zatrzymywały się na dobrze ustawionych w defensywie polkowiczanach.

Porażka u lidera

Rekord Bielsko-Biała nie ma litości dla lubuskich drużyn. W poprzedniej kolejce pokonał na wyjeździe Odrę Skrzynie Zając Bytom Odrzański 3:0, a teraz z takim samym wynikiem odprawił AstroEnergy Wartę Gorzów. W starciu tym lider zaczął strzelanie już w 21 minucie, kiedy Daniel Świderski otworzył wynik spotkania. Niedługo później na 2:0 podwyższył Daniel Kamiński, a w drugiej połowie zwycięstwo bielszczan przypieczętował Filip Waluś.

Stilon Gorzów – Gwarek Tarnowskie Góry 2:1 (2:0)

• Bramki: Kaczor 2 (35, 41) – Wróblewski (48).
  • Stilon: Czajor – Fediuk (od 70 min Demianenko), Mączyński, Wenerski, Kaniewski – Vaskou, Łuszkiewicz, Wiśniewski (od 90 min Bohdanov) – Kaczor (od 70 min Kurlapski), Drozdowicz (od 90 min Kopeć), Milewski (od 76 min Karoń).
  • Gwarek: Kukulski – Bąk, Będzieszak, Borycka, Joachim (od 46 min Kaczmarek), Lazar (od 46 min Piątek), Lubaski, Musiolik (od 58 min Czuban), Rogala (od 46 min Rakowiecki), Wróblewski, Załucki.
  • Żółte kartki: Vaskou, Kaczor, Kurlapski – Kaczmarek, Piątek, Lubaski, Czuban, Będzieszak.
  • Czerwone kartki: Vaskou – Czuban (obaj za dwie żółte).

Lechia Zielona Góra – Górnik Polkowice 0:1 (0:0)

• Bramki: Ryś (52).
  • Lechia: Fabisiak – Sylwestrzak, Ostrowski, Tumala – Dzidek, Embalo, Strzelecki, Zientarski – Surożyński (od 78 min Babij), Matuszewski (od 78 min Mwinyi), Mycan.
  • Górnik: Niezgoda – Ratajczak, Wingralek, Karmelita, Ryś (od 68 min Bilokin), Poczwardowski (od 79 min Piech), Szuszkiewicz (od 79 min Macala), Drewniak (od 87 min Wacławczyk), Rogalski, Bajerski, Baranowski.
  • Żółte kartki: Sylwestrzak, Tumala, Zientarski – Wingralek, Ryś, Szuszkiewicz, Rogalski.