III liga: Warta zwycięska w Częstochowie, Carina zmęczona po Pucharze Polski

Paweł Górski
Warta Gorzów wygrała w Częstochowie 1:0
Warta Gorzów wygrała w Częstochowie 1:0 Bogusław Sacharczuk
Po 10. kolejce III ligi w pełni zadowoleni mogą być tylko piłkarze AstroEnergy Warty Gorzów, którzy wygrali na wyjeździe z Rakowem II Częstochowa. Jednym punktem musiały się zadowolić Stilon Gorzów, Lechia Zielona Góra oraz Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzańskim.

Remis w derbach Lechii z Odrą

Cenne zwycięstwo Warty

AstroEnergy Warta Gorzów przełamała serię trzech ligowych meczów bez zwycięstwa. Podopieczni trenera Mateusza Konefała w delegacji pokonali ostatnie w tabeli rezerwy Rakowa Częstochowa 1:0. Jedyny gol padł w 53 minucie, a był on konsekwencją faulu na Karolu Gardzielewiczu, którego gospodarze dopuścili się we własnym polu karnym. „Jedenastkę” pewnie wykorzystał Adrian Bielawski, zapewniając gorzowskiej drużynie ważne zwycięstwo.

Podział punktów w Gorzowie

Kolejny punkt do swojego dorobku zapisał Stilon Gorzów, który zremisował z wyżej klasyfikowanym LKS-em Goczałkowice. Ekipa prowadzona przez trenera Łukasza Maliszewskiego objęła prowadzenie w 71 minucie dzięki trafieniu Mateusza Kaczora, który głową wykorzystał wrzutkę z lewej strony boiska. Gorzowianie jednak długo nie cieszyli się z korzystnego wyniku, gdyż już dziewięć minut później wyrównał Michał Nadolski. Wynik 1:1 utrzymał się już do końcowego gwizdka.

Dotkliwa porażka Cariny

Spośród meczów lubuskich zespołów najwięcej bramek padło w Gubinie, gdzie Carina podejmowała Ślęzę Wrocław. W ekipie z powiatu krośnieńskiego widać było efekty środowego meczu Fortuna Pucharu Polski. Nim minął kwadrans gry Robert Pisarczuk zapewnił gościom prowadzenie 1:0. Niedługo później podwyższył Kamil Olek, a tuż przed przerwą na 3:0 strzelił Gabriel Afonso.

W przerwie trener Grzegorz Kopernicki zdecydował się dokonać dwóch zmian, jednak na niewiele one się zdały, gdyż przyjezdni w dalszym ciągu powiększali przewagę. W 67 minucie po raz drugi tego dnia na listę strzelców wpisał się Robert Pisarczuk. W końcówce spotkania honorowego gola dla Cariny strzelił Mateusz Szela, który skutecznie wykonał rzut karny. Mecz zakończył się zwycięstwem Ślęzy 4:1, co oznacza, że gubinianie nie uciekli od strefy spadkowej, mając nad nią zaledwie punkt przewagi.

Raków II Częstochowa – AstroEnergy Warta Gorzów 0:1 (0:0)

• Bramka: Bielawski (53 z rzutu karnego).
  • Raków II: Bieszczad – Głowiński, Kitowski (od 68 min Cierpiał), Malamis, Malinowski (od 80 min Makarski), Napieraj, Okulicki, Walczak, Wireński (od 85 min Długosz), Zielonka, Żołądź.
  • Warta: Smug – Bielawski, Przybylski, Majerczyk – Lewandowski, Trepczyński (od 60 min Jachno), Duda, Kaczorowski – Ufir (od 87 min Rybicki), Gardzielewicz, Walków (od 70 min Marchel).
  • Żółte kartki: Napieraj, Walczak – Trepczyński, Majerczyk.

Stilon Gorzów – LKS Goczałkowice 1:1 (0:0)

• Bramki: M. Kaczor (71) – Nadolski (79).
  • Stilon: Czajor – Fediuk (od 70 min Matuszewski), Mączyński, Szymaniuk (od 83 min Karoń), Milewski (od 80 min Demianenko) – Vaskou, Wiśniewski, Bohdanov – Kaczor, Drozdowicz, Kopeć (od 70 min Kurlapski).
  • LKS: Mazur – Borek (od 64 min Danch), Gajda, Kiklaisz, Komandera (od 64 min Flak), Lipniak (od 64 min Gemborys), Magiera, Nagrodzki (od 64 min Nadolski), Szymała (od 64 min Piszczek), Wuwer, Zięba.
  • Żółte kartki: Drozdowicz – Kiklaisz.

Carina Gubin – Ślęza Wrocław 1:4 (0:3)

• Bramki: Szela (83 z rzutu karnego) – Pisarczuk 2 (14, 67), Olek (24), Afonso (42).
  • Carina: Seweryn – Staszkowian, Rutkowski, Nazar (od 75 min Szela) – Łoboda (od 75 min Jaszczyk), Diduszko, Amonov (od 63 min Kyzioł), Haraszkiewicz (od 46 min Paraszczak) – Więcek, Matuszewski, Konstanty (od 46 min Szymański).
  • Ślęza: Sobolewski – Sasin, Pisarczuk, Wawrzyniak (od 90+2 min Kifert), Olek (od 82 min Michalski), Jabłoński (od 82 min Yakovenko), Hampel (od 70 min Jakuć), Kluzek, Afonso (od 90+2 Lima), Samiec, Kozik.
  • Żółte kartki: Diduszko, Jaszczyk – Samiec, Kluzek, Pisarczuk.