IV liga: Bałtyk Koszalin - Gryf Kamień Pom. 4:0 [ZDJĘCIA]

(jak)
Grając w mocno rezerwowym składzie, mistrz IV ligi pewnie pokonał Gryfa Kamień Pomorski.

Koszaliński zespół zapewnił sobie awans na 6. kolejek przed zakończeniem rozgrywek. W końcówce sezonu trener Mariusz Lenartowicz może pozwolić sobie na eksperymenty i ogrywanie zawodników z zespołu juniorów starszych. Tak było w sobotę. W wyjściowym składzie znalazło się aż czterech juniorów, a dwóch kolejnych pojawiło się na boisko w trakcie spotkania.

W pierwszej połowie Bałtyk miał problemy ze złapaniem właściwego rytmu. Goście fragmentami przeważali i kilka razy stworzyli zagrożenie pod bramką Sebastiana Skrzyńskiego. Strzelali jednak niecelnie, bądź dobrze interweniował golkiper Bałtyku. Po stronie gospodarzy najaktywniejsi byli Maciej Gregorek i Kamil Lichmański. Ten drugi już na początku meczu miał okazję, ale uderzył za wysoko.

Jedyny gol do przerwy padł w 25. minucie. 19-letni Dawid Gruchała-Węsierski mimo próby zablokowania przez obrońcę zdołał posłać piłkę w dalszy róg bramki strzeżonej przez starszego o...25 lat Ireneusza Benedyczaka.

Druga odsłona rozpoczęła się od niezłej okazji Szymona Smerdela. Mając odsłoniętą część bramki, uderzył zbyt lekko. Gospodarze odpowiedzieli dopiero pod koniec pierwszego kwadransa, strzałem w środek bramki Damiana Kupisza. W 64. min bardzo dobrze uderzył rezerwowy Gryfa, Kamil Bogusz, ale jeszcze lepiej spisał się Skrzyński, odbijając piłkę na rzut rożny.

Zapędy gości ostudził w 68. min Gregorek. Na lewej stronie minął dwóch graczy i oddał precyzyjny strzał, podwyższając na 2:0. W końcówce meczu Bałtyk dobił przyjezdnych. Najpierw Kupisz strzelił do pustej bramki po podaniu Gregorka, a w 90. min wprowadzony z ławki Paweł Łysiak w swoim stylu ograł kilku rywali i strzałem w długi róg ustalił rezultat na 4:0. Dodajmy, że na koncie Bałtyku po tym meczu jest już 97 goli!

Bałtyk Koszalin - Gryf Kamień Pom. 4:0 (1:0) 1:0 Gruchała-Węsierski (25.), 2:0 Gregorek (68.), 3:0 Kupisz (83.), 4:0 Łysiak (90.).
żk. Ponurko.
Bałtyk: Skrzyński - Ponurko, Andrzejczak, Czenko, Waleński, P. Jachemek (62. Trzmiel), Niemczyk (70. Łysiak), Ziółkowski (46. Kupisz), Lichmański (65. Górka), Gregorek, Gruchała-Węsierski.

POLECAMY:

Budowa obwodnicy Szczecinka. Trwają prace [WIDEO, ZDJĘCIA]

Nielegalny alkohol o wartości ponad pół miliona złotych w rękach policji z Koszalina [zdjęcia]

Najpopularniejsze żeńskie nazwiska w zachodniopomorskim

Zaginieni w województwie zachodniopomorskim. Czy ich widziałeś? Zobacz zdjęcia

Koszaliński Rower Miejski działa już miesiąc. Ile było wypożyczeń? [statystyki]

Weekend w klubie "Prywatka" w Koszalinie [ZDJĘCIA]

Gk24.pl

Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego

Materiał oryginalny: IV liga: Bałtyk Koszalin - Gryf Kamień Pom. 4:0 [ZDJĘCIA] - Głos Koszaliński