Jaga z Superpucharem!

Piotr Bąk
Jagiellonia Białystok pokonała Lecha Poznań 1:0 i zdobyła Superpuchar Polski. Jedyną bramkę tego spotkania zdobył w 83 minucie spotkania Tomasz Frankowski.

Początek spotkania był raczej spokojny. Obie ekipy mając na uwadze rozegranie rewanżowych meczów zarówno w eliminacjach Ligi Europejskiej oraz Ligi Mistrzów, nie forsowały zbytnio tempa gry. Praktycznie w całej pierwszej połowie mieliśmy sytuacji podbramkowych jak na lekarstwo. Zarówno Lechici jak i zawodnicy Jagi nie potrafili znaleźć sposobu na Sandomierskiego czy Buricia. Lech najlepszą okazję zmarnował w 41 minucie, uderzenie Tshibamby odbiło się od nogi Sandomierskiego i jakimś cudem nie wpadło do bramki. W zespole z Białegostoku nieźle zaprezentował się Tomasz Kupisz, który po przyjściu z rezerw angielskiego Wigan pokazał, że potrafi grać w piłkę.

Druga połowa była bardzo słaba w wykonaniu obu ekip, mieliśmy mało strzałów, akcji podbramkowych, które zadowoliłyby najbardziej wybrednych kibiców. Jedyną bramkę tego spotkania zdobył wprowadzony w 75 minucie na boisko Tomasz Frankowski. W pole karne dośrodkował Jarosław Lato do piłki doszedł wspominany Frankowski i doskonałym strzałem głową nie dał szans na skuteczną interwencją Buriciowi. Lech sam jest sobie winny, wiele niewykorzystanych sytuacji, oczekiwanie na końcowy gwizdek sędziego przyniosły tą porażkę.