Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych (27-29 września)?

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend Polscy piłkarze grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani pod uwagę są jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu.

Anglia:
Premier League:

Wojciech Szczęsny (Arsenal) – Cały mecz Szczęsnego w wygranym meczu przez Arsenal Londyn ze Swensea 1:2. Arsenal po sześciu kolejkach jest liderem Premier League z 15 punktami na koncie.
Łukasz Fabiański (Arsenal) – Rezerwowy bramkarz „Kanonierów” całe spotkanie spędził na ławce.
Artur Boruc (Southampton) – Kolejne czyste konto Artura Boruca w barwach „Świętych”. Southampton wygrał 2:0 z Crystal Palace.

Championship:

Tomasz Kuszczak (Brighton) – Ipswich na własnym stadionie ograło 2:0 Brighton, całe spotkanie w bramce gości rozegrał Tomasz Kuszczak.
Radosław Majewski (Nottingham) – Nottingham Forest wygrało 1:0 z Derby County, a Majewski grał w tym spotkaniu do 65. minuty. Po dziewięciu kolejkach Nottingham zajmuje piąte miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 18 punktów.
Marcin Wasilewski (Leicester) – Nowy klub Wasilewskiego wygrał 2:1 z Barnsley, „Wasyl” całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.
Tomasz Cywka (Barnsley) – Cywka pojawił się w 59. minucie meczu z Leicester.
Lukas Jutkiewicz (Middlesbrough) – Queens Park Rangers wygrało 2:0 z Middlesbrough. Lukas Jutkiewicz pojawił się na boisku z początkiem drugiej części spotkania.

Belgia:
Jupiler League:

Seweryn Michalski (Mechelen) – Genk skromnie pokonało Mechelen 1:0. Michalski cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.
Waldemar Sobota (Club Brugge) – Całe spotkanie Waldemara Soboty w barwach Club Brugge. W 50. minucie reprezentant Polski otrzymał żółtą kartkę. Brugia wygrała 1:0 z Mons.

Bułgaria:
A PFG:

Adam Stachowiak (Botev) – Czyste konto Stachowiaka w hicie kolejki bułgarskiej ekstraklasy. Lider Ludgorets zremisował na własnym stadionie z Botev Plovdiv 0:0.

Francja:
Ligue 1:

Ludovic Obraniak (Bordeaux) – Cały mecz Obraniaka w barwach Bordeaux w meczu z Evian. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.
Grzegorz Krychowiak (Reims) – Bardzo dobry występ Krychowiaka w barwach Reims w zremisowanym meczu z Monaco 1:1. Krychowiak został wybrany graczem meczu przez kibiców na portalu Goal.com.

Grecja:
Super League:

Sebastian Przyrowski (Levadiakos) – Wysoka porażka Levadiakosu w meczu z zespołem Smyrnis (4:2). Przyrowski porażkę kolegów z drużyny oglądał z ławki rezerwowych.

Hiszpania:
Primera Division:

Damien Perquis (Betis) – Powrót Perquisa do szerokiego składu Betisu po kontuzji, której doznał pod koniec sierpnia. Wygrany mecz z Villarealem 1:0 Perquis oglądał z ławki rezerwowych.
Bartłomiej Pawłowski (Malaga) – Pawłowski wszedł w 72. minucie meczu z Realem Valladolid, wówczas Real wygrywał 2:1. Cztery minuty później Polak zdobył pięknej urody gola na 2:2, mecz zakończył się takim wynikiem.

Segunda Division:

Cezary Wilk (Deportivo) – Deportivo La Coruna wygrało 2:0 w wyjazdowym spotkaniu z Herculesem. Cezary Wilk rozegrał całe spotkanie.

Holandia:
Eredivisie:

Przemysław Tytoń (PSV) – Przemysław Tytoń wszedł na boisko w 52. minucie meczu z Alkmaar, przy wyniku 1:1. Pięć minut później Alkmaar zdobyło gola na 2:1 i takim wynikiem zakończyło się to spotkanie.
Mateusz Klich (Zwolle) – Pełne 90 minut Klicha w meczu z Bredą. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.
Filip Kurto (Roda) – Filip Kurto może mówić o prawdziwym pechu. Jego zespół zremisował 3:3 z Utrechtem, a bramkarz Rody Kerkrade w pierwszej połowie w nieszczęśliwy sposób skierował piłkę do własnej bramki.

Eereste Divisie:

Piotr Parzyszek (Graafschap) – Kolejna bramka w 2. lidze holenderskiej Piotra Parzyszka. Graafschap wygrało 2:1 z Excelsiorem, a polski napastnik wpisał się na listę strzelców w 56. minucie meczu.

Islandia:
Pepsidelid:

Tomasz Luba (Olafsvik) – Olafsvik przegrało aż 0:5 z Valur, Tomasz Luba całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Litwa:
A Lyga:

Kamil Biliński (Zalgiris) – Kamil Biliński zdobył dwudziestą bramkę w barwach Żalgirisu w obecnym sezonie litewskiej ekstraklasy. Żalgiris wygrał w wyjazdowym meczu z Taurasem Taurage 3:0. Biliński wpisał się na listę strzelców w 85. minucie spotkania, rozegrał pełne 90 minut. W klasyfikacji strzelców Polak ustępuje jedynie Litwinowi Nerijusowi Valskisowi z Suduvy Mariampol, który ma na swoim koncie 24 gole.

Niemcy:
1. Bundesliga:

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Przeciętne spotkanie Polanskiego w barwach Hoffenhaim. Jego zespół zremisował 3:3 z Schalke, a Polanski w 58. minucie został ukarany żółtą kartką.
Sebastian Boenisch (Bayer) – „Aptekarze” wygrali 2:0 z Hannoverem, bardzo dobre spotkanie zaliczył Sebastian Boenisch, który nie został powołany przez Fornalika na mecze z Ukrainą i Anglią.
Artur Sobiech (Hannover) – Sobiech kolejne spotkanie Hannoveru rozpoczął w podstawowym składzie Hannoveru. Polak został zmieniony w 60. minucie przez Dioufa.
Arkadiusz Milik (Augsburg) – Pierwszy gol Arkadiusza Milika w Bundeslidze. Gol polskiego napastnika dał cenny punkt zespołowi Augsburga w meczu z Borussią M’gladbach (2:2). Milik na boisko wszedł w 76. minucie za Altintopa, dwie minuty przed końcem spotkania zdobył wyrównującego gola, pokonując bramkarza Borussii z najbliżej odległości.

Martin Kobylański (Werder) – Martin Kobylański wszedł w 83. minucie za Eljero Elję w meczu Werder Brema – Nuernberg (3:3).
Robert Lewandowski (Borussia) – Świetny występ Roberta Lewandowskiego w meczu Borussii Dortmund z Freiburgiem wygranym przez BVB 5:0. Polski napastnik najpierw asystował przy pierwszej bramce Reusa, później na „Lewym” został podyktowany karny i bramkę na 2:0 zdobył również Reus. W drugiej części spotkania Lewandowski dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Robert rozegrał całe spotkanie, na swoim koncie ma już sześć bramek w Bundeslidze.
Jakub Błaszczykowski (Borussia) – Błaszczykowski pojawił się na boisku w 62. minucie i dziesięć minut przed końcem spotkania zdobył gola na 5:0.

2. Bundesliga:

Sławomir Peszko (Koeln) – Koeln wygrało na wyjeździe z Aalen 0:1. Peszko na boisko wszedł w 62. minucie, sześć minut później obejrzał żółty kartonik.
Kacper Przybyłko (Koeln) – Młody napastnik Koeln wszedł na boisko w 77. minucie za Helmesa.
Adam Matuszczyk (Koeln) – Matuszczyk wszedł na ostatnią minutę w meczu z Aalen. Zmienił Gerhardta.
Ariel Borysiuk (Kaiserslautern) – Kaiserslautern wygrało 3:0 z TSV Monachium. Borysiuk wszedł na boisko w 89. minucie spotkania.
Grzegorz Wojtkowiak (TSV) – Przeciętny występ Wojtkowiaka w przegranym meczu z Kaiserslautern.
Piotr Ćwielong (Bochum) – Sandhausen zwyciężyło 1:0 z VfL Bochum. Ćwielong opuścił boisko w 75. minucie meczu, gol dla gospodarzy padł w 94. minucie.

3. Bundesliga:

David Blacha (Hansa) – Trzecia z rzędu porażka Hansy Rostock w 3. Bundeslidze. Tym razem Hansa przegrała 2:0 z Duisburgiem. Blacha został zmieniony w 57. minucie przez Starke.

Norwegia:
Tippeligaen:

Jarosław Fojut (Tromso) – Tromso przegrało 2:3 z zespołem Start. Fojut rozegrał całe spotkanie.

Rosja:
Premjer Liha:

Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) – FK Krasnodar wygrał 1:0 z Rubinem Kazań. Jędrzejczyk rozegrał całe spotkanie na prawej obronie.
Marcin Kowalczyk (Wołga) – Pierwszy gol Marcina Kowalczyka w barwach Wołgi Niżny Nowogród. Wołga wygrała u siebie 1:0 z Kubaniem Krasnodar w meczu 11. kolejki rosyjskiej ekstraklasy. Były obrońca Śląska wpisał się na listę strzelców w 88. minucie meczu, rozegrał całe spotkanie.
Janusz Gol (Amkar) – Amkar Perm zremisował na wyjeździe z Anzhy 1:1. Janusz Gol rozegrał całe spotkanie w zespole gości.

Rumunia:
I liga:

Jakub Wilk (Vaslui) – Pełne spotkanie i żółtka kartka Jakuba Wilka w przegranym meczu przez Vaslui z Constantą. Gospodarze wygrali 2:0.
Piotr Celeban (Vaslui) – Celeban rozegrał całe spotkanie z Constantą.
Łukasz Szukała (Steaua) – Całe spotkanie Łukasza Szukały w barwach Steauy. Zespół z Bukaresztu wygrał 3:0 z Poli Timisoarą.

Szkocja:
Premier League

Łukasz Załuska (Celtic) – Celtic wygrał bardzo wysoko z Kilmarnock (2:5). Załuska całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.
Radosław Cierzniak (Dundee) – Dundee United zremisowało 0:0 z Hearts. Cierzniak rozegrał całe spotkanie w bramce Dundee.

Turcja:

Adrian Mierzejewski (Trabzonspor) – Mierzejewski dostał żółtą kartkę w 58. minucie meczu Trabzonspor – Konyaspor. Gospodarze wygrali 2:0, a reprezentant Polski asystował przy pierwszej bramce dla Trabzonsporu.

USA:
NASL (drugi poziom rozgrywkowy):

Tomasz Zahorski (San Antonio) – Siódma ligowa porażka San Antonio w drugiej lidze w USA. Minnesota wygrała 1:0, Zahorski rozegrał całe spotkanie.

Włochy:
Serie A:

Paweł Wszołek (Sampdoria) – Wszołek wystąpił w podstawowym składzie Sampdorii w spotkaniu z Milanem, jednak już w 52. minucie opuścił boisko.
Kamil Glik (Torino) – Kamil Glik rozegrał całe spotkanie w derbowym pojedynku z Juventusem Turyn. „Stara Dama” wygrała 0:1 po bramce Pogby.
Łukasz Skorupski (Roma) – AS Roma wygrała 5:0 z Bologną. Skorupski całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.
Piotr Zieliński (Udinese) – Atalanta wygrała 2:0 z Udinese. Zieliński wszedł na boisko w 81. minucie za Pereyrę.

Serie B:

Wojciech Pawłowski (Latina) – Latina zwyciężyła 2:0 z Brescią. Wojciech Pawłowski ciągle jest rezerwowym bramkarzem Latiny.
Thiago Cionek (Modena) – Modena wygrała 3:1 z Padovą, Cionek całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.