Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych (30/31.08 – 1.09)?

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend Polscy piłkarze grający w zagranicznych ligach? Sprawdźcie nasze zestawienie.

W naszym zestawieniu brani pod uwagę są jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu.

Anglia:

Premier League:

Wojciech Szczęsny (Arsenal) – Arsenal wygrał w derbowym meczu z Tottenhamem 1:0. Szczęsny rozegrał całe spotkanie w barwach „Kanonierów” i zanotował jedną bardzo dobrą interwencję.
Łukasz Fabiański (Arsenal) – Fabiański w kolejnym spotkaniu musiał zadowolić się z rolą gracza rezerwowego.
Artur Boruc (Southampton) – Boruc spisywał się dobrze w bramce „Świętych” przez większość spotkania, jednak Norwich wygrało z Southampton 1:0. Bramkarz reprezentacji Polski skapitulował po precyzyjnym strzale Redmonda.

Championship:

Tomasz Kuszczak (Brighton) – Brighton zremisowało 1:1 z Millwall. Kuszczak rozegrał cały mecz, a bramkę wpuścił w 51. minucie spotkania.
Radosław Majewski (Nottingham) – Majewski został zmieniony w 73. minucie spotkania z Wigan. Nottingham przegrało 1:2.
Tomasz Cywka (Barnsley) – Cywka całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych. Barsnley wygrało 2:1 z Huddersfield.
Lukas Jutkiewicz (Middlesbrough) – Jutkiewicz zanotował asystę przy bramce Carayola. Middlesbrough zremisowało 1:1 z Sheffield Wednesday. Jutkiewicz rozegrał cały mecz.

Belgia:

Jupiler League

Seweryn Michalski (Mechelen) – Całe spotkanie Seweryna Michalskiego na ławce rezerwowych. Mechelen zremisowało 0:0 z Lierse.

Bułgaria:

A PFG:

Adam Stachowiak (Botev) – Botev Plovdiv z CSKA Sofia. Stachowiak rozegrał całe spotkanie i zachował czyste konto (0:0).

Chorwacja:

Prva HNL:

Grzegorz Sandomierski (Dinamo) – Dinamo wygrało 3:1 z Istrą. Sandomierski rozegrał całe spotkanie. Dinamo jest obecnie liderem chorwackiej ekstraklasy.

Cypr:

Cypryjska Ekstraklasa:

Łukasz Gikiewicz (Omonia) – „Giki” strzelił honorową bramkę dla Omonii Nikozja w 85. minucie. Zespół, w którym występuje Polak przegrał z Anorthosisem Famagusta 1:3.

Francja:

Ligue 1:

Grzegorz Krychowiak (Reims) – Stade de Reims zremisowało bezbramkowo z Nantes. Krychowiak wszedł na boisko w 56. minucie, zmieniając Francka Signorino.
Ludovic Obraniak (Bordeaux) – Bardzo ładny gol Obraniaka w przegranym meczu z Saint Etienne. Bordeaux przegrało 1:2, a „Ludo” rozegrał całe spotkanie w barwach „Żyrondystów”.

Grecja:

Super League:

Sebastian Przyrowski (Levadiakos) – Zespół polskiego bramkarza przegrał z Olympiakosem Pireus 0:1. Przyrowski puścił gola po rzucie karnym wykonywanym przez Javiera Saviole.

Hiszpania:

Primera Division:

Bartłomiej Pawłowski (Malaga) – Pawłowski nie powąchał murawy w Sevilli, gdzie Malaga zremisowała 2:2. To pierwszy punkt Malagi w obecnych rozgrywkach Prmiera Division.

Segunda Division:

Cezary Wilk (Deportivo) – Wilk całe spotkanie z Sabadell spędził na ławce rezerwowych. Deportivo La Coruna wygrało 3:0.

Holandia:

Eredivisie:

Przemysław Tytoń (PSV) – Kolejny mecz holenderskiej ligi, w którym Tytoń występował w roli rezerwowego. PSV Eindhoven zremisowało bezbramkowo z Cambuur.
Mateusz Klich (Zwolle) – Klich rozegrał cały mecz w barwach PEC Zwolle. Klub Polaka zremisował 1:1 z Utrechtem. To pierwsza strata punktów Zwolle w obecnym sezonie, po pięciu kolejkach Zwolle jest liderem Eredivisie z 13 punktami na koncie.
Filip Kurto (Roda) – Całe spotkanie bramkarza Rody w meczu z Feyenoordem Rotterdam. Roda przegrała aż 0:4.

Eereste Divisie:

Piotr Parzyszek (Graafschap) – Graafschap zremisowało na wyjeździe z Den Bosch 2:2. Parzyszek zdobył bramkę w 72. minucie meczu z rzutu karnego. To trzecie trafienie prawie 20-letniego napastnika.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Stuttgart zdemolował „Wieśniaków” aż 6:2. Polanski został zmieniony w 59. minucie meczu przy stanie 5:1.
Sebastian Boenisch (Bayer) – Całe spotkanie Boenischa w barwach Bayeru Leverkusen. „Aptekarze” przegrali w wyjazdowym meczu z Schalke Gelsenkirchen 2:0.
Artur Sobiech (Hannover) – Sobiech zdobył bramkę z główki w 37. minucie w meczu z Mainz. Napastnik zmieniony został w 70. minucie przez Didiera Ya Konana, który również zdobył gola w końcówce meczu. Hannover wygrał 4:1.
Robert Lewandowski (Borussia) – Całe spotkanie Lewandowskiego w barwach Borussii Dortmund. Borussia wygrała z Eintrachtem Frankfurt 1:2, a "Lewy" nie zaliczy tego spotkania do udanych.
Jakub Błaszczykowski (Borussia) – Asysta Błaszczykowskiego w meczu z Eintrachtem. Kuba uruchomił Mkhitariana, a ten z pierwszej piłki w sytuacji sam na sam pokonał golkipera Eintrachtu Frankfurt. Błaszczykowski został zmieniony w 70. minucie przez Aubameyanga.

2. Bundesliga:

Piotr Ćwielong (Bochum) – Były zawodnik Śląska Wrocław zszedł z boiska przy stanie 1:2 dla Paderborn w 66. minucie, a zmienił go Kreyer. Mecz zakończył się zwycięstwem Bochum 4:2.
Sławomir Peszko (Koeln) – Świetny występ powracającego do regularnej gry Sławomira Peszki. W 2. minucie Peszko zanotował asystę przy golu Yannicka Gerhardta, a sam w 55. minucie skierował futbolówkę do bramki Erzgebirge Aue. Pięć minut później opuścił boisko, zmienił go Chorwat Mato Jajalo. Mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla FC Koeln.
Kacper Przybyłko (Koeln) – Przybyłko pojawił się na boisko w 78. minucie przy wyniku 4:1.
Adam Matuszczyk (Koeln) – Matuszczyk cały mecz spędził na ławce rezerwowych.
Grzegorz Wojtkowiak (TSV) – Wojtkowiak całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych, a TSV Munich przegrało 0:2 z Sandhausen.

3. Bundesliga:

David Blacha (Hansa) – Blacha rozegrał cały mecz, w którym Hansa Rostock uległa 2:0 Heidenheim.

Norwegia:

Tippeligaen:

Piotr Leciejewski (Brann) – Brann wygrało 1:0 z Sogndal. Leciejewski rozegrał pełne spotkanie w bramce gospodarzy.
Jarosław Fojut (Tromso) – Całe spotkanie Jarosława Fojuta w barwach Tromso. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Portugalia:

Liga Zon Sagres:

Paweł Kieszek (Setubal) – Polski bramkarz wrócił do składu Vitorii Setubal po jednym meczu absencji. Kieszek rozegrał cały mecz, w którym Setubal rozgromił Vitorię Guimaraes 1:4.

Szkocja:

Łukasz Załuska (Celtic) – Celtic wygrał 0:1 z Dundee Utd, Załuska całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.
Radosław Cierzniak (Dundee) – Cierzniak skapitulował w 87. minucie spotkania. Dundee zamjmuje 7 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem pięciu punktów po pięciu kolejkach.

Szwecja:

Allsvenskan:

Paweł Cibicki (Malmoe) – Całe spotkanie Cibickiego na ławce rezerwowych Malmoe. Zespół Polaka zremisował na wyjeździe z Oesters 1:1.

Rosja:

Premjer Liha:

Janusz Gol (Amkar) – Amkar Perm przegrał na wyjeździe z CSKA Moskwa 2-1. Gol rozegrał całe spotkanie w barwach Amkaru, a w 80. minucie został ukarany żółtą kartką.
Artur Jędrzejczyk (Kubań) – Kubań zdecydowanie wygrał z Wołgą 3:0. Jędrzejczyk rozegrał całe spotkanie, a w 86. minucie obejrzał żółtą kartkę.
Piotr Polczak (Wolga) – Obrońca Wołgi również został ukarany żółtą kartką (41. minuta). Zespół z Novgorodu ma najsłabszą defensywą w obecnym sezonie w lidze rosyjskiej.
Marcin Kowalczyk (Wolga) – Nieudany mecz Kowalczyka w barwach Wołgi. Polak został ukarany żółtą kartką w 31. i 87. minucie i musiał opuścić boisko.

Turcja:

Mariusz Pawełek (Rizespor) – Całe spotkanie Pawełka w barwach Rizesporu. Golkiper piątej drużyny tureckiej ligi został ukarany żółtą kartką w 81. minucie. Rizespor wygrał 2:1 z Erciyessporem.
Adrian Mierzejewski (Trabzonspor) – Mierzejewski rozegrał 55. minut w meczu z Akhisar Belediye, Polaka zmienił Gustavo Colman. Trabzonspor przegrał aż 3:0 z Akhisar Belediye.

Ukraina:

Mariusz Lewandowski (Sevastopol) – Lewandowski rozegrał pełne 90. minut w wygranym przez Sevastopol meczu z Karpatami. To drugie zwycięstwo Sevastopolu w tym sezonie w ukraińskiej lidze.

USA:

(North American Soccer League – 2 poziom rozgrywkowy w Stanach):

Tomasz Zahorski (San Antonio) – Kolejne trafienie Zahorskiego w zespole San Antonio. Zespół, w którym występuje Zahorski niestety odniósł kolejną porażkę (2:3 z Minessota United). To piąte trafienie byłego reprezentanta Polski w tym sezonie.

Włochy:

Serie A:

Paweł Wszołek (Sampdoria) – Cały mecz Wszołka na ławce w meczu Bologna – Sampdoria. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.
Bartosz Salomon (Sampdoria) – Salomon cały mecz z Bologną oglądał z wysokości ławki rezerwowych.
Rafał Wolski (Fiorentina) – Wolski wszedł na spotkanie z Genoą w 90. minucie. Fiorentina pokonała rywala na wyjeździe aż 2:5.
Kamil Glik (Torino) – Torino przegrało 2:0 z Atalantą. Glik zszedł z boiska w 60. minucie, zmienił go Cerci.
Piotr Zieliński (Udinese) – Udinese wygrało 3:1 z Parmą, Zieliński całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.
Łukasz Skorupski (Roma) – Całe spotkanie Skorupskiego na ławce rezerwowych AS Romy. Zespół, w którym występuje były bramkarz Górnika Zabrze wygrał 3:0 z Veroną.

Wyspy Owcze:

Łukasz Cieślewicz (B36 Thorshavn) – Gol polskiego napastnika w meczu B36 Thorshavn – Thorshavn HB (2:2). Cieślewicz rozegrał pełne spotkanie.