Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth wygrało wyjazdowe spotkanie z Newcastle United 3:1. Artur Boruc rozegrał całe spotkanie w bramce gości.

Łukasz Fabiański (Swansea) – Czyste konto Łukasza Fabiańskiego w meczu Swansea City – Norwich City (1:0). „Łabędzie” z dorobkiem 33 punktów zajmują 16. miejsce w ligowej tabeli.

Marcin Wasilewski (Leicester) – Leicester wygrało na wyjeździe z Watfordem 1:0. Marcin Wasilewski całe spotkanie spędził na ławce „Lisów”. Leicester jest liderem Premier League z przewagą 5 punktów nad Tottenhamem.

Championship:

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Czyste konto Bartosza Białkowskiego w meczu Ipswich Town – Nottingham Forest (1:0). Ipswich zajmuje 9. miejsce w tabeli.

Austria:

2. Liga:

Tomasz Wisio (St. Polten) – Tomasz Wisio strzelił samobójczego gola w meczu Austria Lustenau – Sankt Polten (4:2). Doświadczony defensor rozegrał całe spotkanie w barwach wicelidera 2. ligi austriackiej.

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Arkadiusz Piech (AEL Limassol) – Dwie bramki Arkadiusza Piecha w meczu AEL Limassol – Achnas (5:2). 30-letni napastnik rozegrał pełne 90 minut w barwach gospodarzy.

Łukasz Skowron (AEL Limassol) – Łukasz Skowron zagrał pełne 90 minut w bramce AEL-u.

Mateusz Taudul (Larnaka) – Remisem 2:2 zakończyło się spotkanie AEK Larnaka – Apollon. Mateusz Taudul całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Mateusz Piątkowski (APOEL) – APOEL Nikozja wygrał wyjazdowe spotkanie z Neą Salamis 1:0. Mateusz Piątkowski wszedł na plac gry na ostatnie 7 minut. APOEL jest liderem cypryjskiej ekstraklasy z dorobkiem 65 punktów.

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Brondby IF przegrało na wyjeździe z Sonderjyske 1:3. Kamil Wilczek rozegrał pełne 90 minut w ekipie gości. Brondby zajmuje 5. miejsce w ligowej tabeli.

Grecja:

Radosław Majewski (Veria) – Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie Veria – Levadiakos. Radosław Majewski rozegrał 62 minuty, ponadto w drugiej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Grosicki (Rennes) – Gol Kamila Grosickiego w meczu Stade Rennes – Nantes (4:1). Polak rozpoczął spotkanie w wyjściowej jedenastce Rennes, a na listę strzelców wpisał się w 15. minucie. Reprezentant Polski rozegrał 85 minut.

Holandia:

Eredivisie:

Arkadiusz Milik (Ajax) – Gol Arkadiusza Milika w meczu Willem II – Ajax Amsterdam (0:4). Polski napastnik strzelił bramkę tuż przed zakończeniem pierwszej części spotkania. Milik rozegrał pełne 90 minut w barwach wicelidera holenderskiej ekstraklasy. Ajax do liderującego PSV traci jeden punkt.

Piotr Parzyszek (De Graafschap) – Graafschap przegrało na wyjeździe z PEC Zwolle 1:2. Piotr Parzyszek wszedł na boisko w 81. minucie spotkania. De Graafschap zajmuje ostatnie miejsce w holenderskiej ekstraklasie.

Wojciech Golla (Nijmegen) – NEC Nijmegen pokonało na własnym stadionie Heraclesa 1:0. Wojciech Golla całe spotkanie spędził na ławce NEC.

Oskar Zawada (Twente) – Twente Enschede przegrało na wyjeździe z ADO Den Haag 1:2. Oskar Zawada wszedł na boisko w 77. minucie, po chwili jego drużyna zdobyła kontaktową bramkę.

Filip Bednarek (Utrecht) – FC Utrecht wygrał na wyjeździe z Heerenveen 4:0. Filip Bednarek wciąż jest bramkarzem rezerwowym Utrechtu.

Japonia:

J-League:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Jubilo Iwata z Krzysztofem Kamińskim w bramce wygrało na wyjeździe z Urawą 2:1.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Łukasz Piszczek (Borussia) – Borussia Dortmund na własnym obiekcie bezbramkowo zremisowała z Bayernem Monachium. Łukasz Piszczek rozegrał pełne 90 minut w barwach BVB. Borussia traci do liderującego Bayernu 5 punktów.

Robert Lewandowski (Bayern) – 90 minut w zespole Bayernu rozegrał Robert Lewandowski. Serwis Goal.com ocenił Lewandowskiego na trzy gwiazdki w pięciostopniowej skali.

Przemysław Tytoń (Stuttgart)– VfB Stuttgart rozbił u siebie Hoffenheim 5:1. Przemysław Tytoń rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Pełne 90 minut w zespole Hoffenheim rozegrał Eugen Polanski. Kapitan “Wieśniaków” w 80. minucie obejrzał żółtą kartkę. Hoffenheim zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

Sebastian Boenisch (Bayer) – Bayer Leverkusen zremisował na wyjeździe z Augsburgiem 3:3. Sebastian Boenisch rozegrał pełne 90 minut w zespole “Aptekarzy”.

Łukasz Załuska (Darmstadt) – Darmstadt bezbramkowo zremisowało na wyjeździe z FSV Mainz. Łukasz Załuska całe spotkanie spędził na ławce beniaminka Bundesligi.

Paweł Olkowski (Koeln) – Kolonia przegrała na własnym obiekcie z Schalke Gelsenkirchen 1:3. Paweł Olkowski całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

2. Bundesliga:

Mateusz Klich (Kaiserslautern) – Kaiserslautern przegrało na wyjeździe z Norymbergą 1:2. Mateusz Klich całe spotkanie przesiedział na ławce „Czerwonych Diabłów”.

Kacper Przybyłko (Kaiserslautern) – Kacper Przybyłko wszedł na boisko w 90. minucie spotkania.

Rafał Gikiewicz (Brunszwik) – Eintracht Brunszwik zremisował na własnym stadionie z Duisburgiem 1:1. Rafał Gikiewicz rozegrał pełne 90 minut w bramce Eintrachtu.

Adam Matuszczyk (Brusznwik) – Mecz Eintrachtu z Duisburgiem Adam Matuszczyk obserwował z ławki rezerwowej gospodarzy.

Jakub Kosecki (Sandhausen) – Sandhausen przegrało na wyjeździe z TSV 1860 Monachium 2:3. Jakub Kosecki przebywał na boisku przez pierwsze 45 minut.

Portugalia:

Liga Zon Sagres:

Maciej Makuszewski (Vitoria) – Vitoria Setubal przegrała na własnym obiekcie z Moreirense 0:1. Maciej Makuszewszki wszedł na boisko w 72. minucie spotkania.

Segunda Liga:

Paweł Dawidowicz (Benfica B) – Rezerwy Benfiki bezbramkowo zremisowały na wyjeździe z Mafrą. Paweł Dawidowicz rozegrał pełne 90 minut w ekipie gości.

Rosja:

Premjer Liga:

Maciej Rybus (Terek) – Maciej Rybus zdobył bramkę z rzutu karnego i brał czynny udział przy drugim golu dla Tereka (golkiper gości źle interweniował przy dośrodkowaniu Polaka i wpakował piłkę do własnej bramki) w meczu z Lokomotiwem Moskwa. Ostatecznie drużyna z Groznego wygrała 2:1. Reprezentant Polski rozegrał pełne 90 minut.

Szkocja:

Premiership:

Błażej Augustyn (Hearts of Midlothian) – Hearts pokonało na własnym obiekcie Partick 1:0. Błażej Augustyn całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych “Serc”.

Turcja:

Super Lig:

Łukasz Szukała (Osmanlispor) – Osmanlispor zremisował u siebie z Gaziantepsporem 1:1. Łukasz Szukała całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy. Po 24 kolejkach Osmanlispor zajmuje 8. miejsce w tabeli z dorobkiem 33 punktów.

Patryk Tuszyński (Rizespor) – Rizespor przegrał na wyjeździe z Bursasporem 0:1. Polski napastnik wszedł na boisko w 70. minucie spotkania.

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Gaziantep BB wygrał u siebie z Samsunsporem 2:1. Adam Stachowiak rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy.

Ukraina:

Łukasz Teodorczyk (Dynamo Kijów) – Dynamo Kijów wygrało u siebie z Dinpro Dniepropietrowsk 2:0. Łukasz Teodorczyk rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

USA:

MLS:

Damien Perquis (Toronto) – Toronto wygrało na wyjeździe z New York Red Bulls 2:0. Damien Perquis rozegrał pełne 90 minut.
NASL (2. poziom rozgrywkowy):

Walia:

Antoni Sarnowski (Bangor) – Bangor City wygrał na wyjeździe z Carmarthen 1:0. Młody golkiper całe spotkanie spędził na ławce Bangoru.

Węgry:

Bank Liga:

Michał Nalepa (Ferencvaros) – Ferencvaros zremisował u siebie z DVTK 2:2. Michał Nalepa rozegrał pełne 90 minut w ekipie lidera węgierskiej ekstraklasy.

Włochy:

Serie A:

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – AS Roma rozbiła na własnym obiekcie Fiorentinę 4:1. Wojciech Szczęsny rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy. Roma zajmuje 3. miejsce w ligowej tabeli.

Jakub Błaszczykowski (Fiorentina) – Jakub Błaszczykowski porażkę swojej drużyny z AS Romą obserwował z ławki rezerwowej.

Piotr Zieliński (Empoli) – Empoli przegrało na wyjeździe z Genoą 0:1. Piotr Zieliński rozegrał pełne 90 minut w zespole przyjezdnych.

Łukasz Skorupski (Empoli) – 90 minut w bramce Empoli zaliczył Łukasz Skorupski, którego w 48. minucie pokonał Luca Rigoni.

Kamil Glik (Torino) – Torino zremisowało u siebie z Lazio Rzym 1:1. Kamil Glik rozegrał pełne 90 minut w ekipie gospodarzy. Torino plasuje się na 12. miejscu w ligowej tabeli.

Thiago Cionek (Palermo) – Palermo przegrało wyjazdowe spotkanie z Interem Mediolan 1:3. Cionek całe spotkanie spędził na ławce Palermo.

Paweł Wszołek (Hellas Verona) – Veronaprzegrała u siebie z Sampdorią 0:3. Paweł Wszołek rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Dominik Furman (Hellas Verona) – Dominik Furman całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych Hellasu. Ekipa „Gialloblu” zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Serie B:

Tomasz Kupisz (Brescia) – Brescia przegrała na wyjeździe z Lanciano 0:1. Tomasz Kupisz rozegrał 62 minuty. Brescia zajmuje 8. pozycję w lidze.

Bartosz Salamon (Cagliari) – Cagliari Calcio zremisowało na wyjeździe z Trapani 2:2. Bartosz Salamon rozegrał pełne 90 minut w barwach wicelidera Serie B.