Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Artur Boruc (Bournemouth) – Czyste konto Artura Boruca w meczu Watford – Bournemouth. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Łukasz Fabiański (Swansea) – Swansea przegrało na wyjeździe z Tottenhamem 1:2. Mimo tego Łukasz Fabiański rozegrał świetne zawody w bramce „Łabędzi”. Polski golkiper popisał się kilkoma fantastycznymi interwencjami.

Marcin Wasilewski (Leicester) – Leicester City nie zwalnia tempa! Tym razem lider Premier League pokonał na własnym obiekcie Norwich City 1:0. Marcin Wasilewski całe spotkanie spędził na ławce „Lisów”.

Championship:

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Birmingham przegrało na wyjeździe z QPR 0:2. Tomasz Kuszczak rozegrał pełne 90 minut w bramce gości.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Czyste konto Bartosza Białkowskiego w meczu Huddersfield – Ipswich Town (0:1).

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Arkadiusz Piech (AEL Limassol) – AEL wygrał z Achnas 1:0, a Arkadiusz Piech zdobył zwycięską bramkę w tym spotkaniu. Polski napastnik wpisał się na listę strzelców w 60. minucie. Piech zszedł z boiska w 88. minucie meczu.

Łukasz Skowron (AEL Limassol) – Łukasz Skowron wciąż jest bramkarzem rezerwowym AEL-u Limassol.

Adam Marciniak (Larnaka) – AEK Larnaka pokonał na własnym obiekcie Apollon 6:1. Adam Marciniak całe spotkanie spędził na ławce AEK-u. Ekipa z Larnaki zajmuje 2. miejsce w tabeli ze stratą jednego punktu do APOELU.

Mateusz Piątkowski (APOEL) – APOEL Nikozja wygrał na własnym obiekcie z Ayia Napa 3:0. Mateusz Piątkowski całe spotkanie spędził na ławce lidera cypryjskiej ekstraklasy.

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Gol 28-letniego Kamila Wilczka w meczu 19. kolejki duńskiej ekstraklasy pomiędzy Brondby IF i Hobro. Brondby wygrało 1:0, a Wilczek wpisał się na listę strzelców w 66. minucie meczu. Polski napastnik rozegrał całe spotkanie.

Grecja:

Radosław Majewski (Veria) – Veria przegrała wyjazdowe spotkanie z Olympiakosem Pireus 0:3. Radosław Majewski rozegrał 59 minut. Veria zajmuje 14. pozycję w greckiej ekstraklasie.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Grosicki (Rennes) – Gol Kamila Grosickiego w meczu Toulouse – Stade Rennes. Polak wszedł na boisko w 81. minucie, gdy jego drużyna przegrywała 0:1. W 90. minucie było już 1:1, a w doliczonym czasie gry Grosicki strzelił zwycięską bramkę dla swojego zespołu.

Holandia:

Eredivisie:

Arkadiusz Milik (Ajax) – 2 gole Arkadiusza Milika w meczu Ajax Amsterdam – AZ Alkmaar (4:1). Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie, a bramki zdobył w 14. i 90. minucie spotkania. Ajax zajmuje 2. miejsce w lidze ze stratą jednego punktu do PSV.

Piotr Parzyszek (De Graafschap) – Graafschap przegrało u siebie z Heerenveen 0:1. Piotr Parzyszek pojawił się na boisku w 72. minucie, zmieniając Youseffa El Jebli.

Wojciech Golla (Nijmegen) – NEC Nijmegen przegrało na wyjeździe z Excelsiorem Rotterdam 0:2. Wojciech Golla przebywał na placu gry przez 80 minut.

Oskar Zawada (Twente) – Twente Enschede pokonało na własnym obiekcie Groningen 2:0. Oskar Zawada pojawił się na placu gry w 76. minucie spotkania. To piąte z rzędu ligowe zwycięstwo Twente.

Filip Bednarek (Utrecht) – FC Utrecht przegrał u siebie z Feyenoordem Rotterdam 1:2. Filip Bednarek wciąż jest bramkarzem rezerwowym Utrechtu.

Japonia:

J-League:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Jubilo Iwata z Krzysztofem Kamińskim w bramce przegrała u siebie z Nagoyą 0:1 w pierwszej kolejce japońskiej ekstraklasy.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Gol Roberta Lewandowskiego w meczu Wolfsburg – Bayern Monachium (0:2). „Lewy” rozegrał pełne spotkanie, a na listę strzelców wpisał się w 74. minucie spotkania. Bayern z dorobkiem 62 punktów przewodzi w tabeli niemieckiej ekstraklasy.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Borussia Dortmund wygrała u siebie z Hoffenheim 3:1. Łukasz Piszczek zanotował asystę przy golu Ramosa na 2:1. Polak rozegrał pełne 90 minut. BVB zajmuje 2. miejsce w tabeli ze stratą 8 punktów do Bayernu.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Eugen Polanski wszedł na boisko w meczu z Borussią Dortmund w 63. minucie. Hoffenheim zajmuje przedostatnią lokatę w Bundeslidze.

Sebastian Boenisch (Bayer) – Bayer Leverkusen przegrał na wyjeździe z FSV Mainz 1:3. Boenisch całe spotkanie spędził na ławce „Aptekarzy”.

Przemysław Tytoń (Stuttgart) – Stuttgart przegrał na własnym stadionie z Hannoverem 1:2. Przemysław Tytoń rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy. Stuttgart zajmuje 12. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 28 punktów.

Artur Sobiech (Hannover) – Hannover wygrał na wyjeździe ze Stuttgartem 2:1, a Artur Sobiech wszedł na boisko w 88. minucie meczu. Hannover wciąż zajmuje ostatnią pozycję w tabeli.

Łukasz Załuska (Darmstadt) – Darmstadt zremisował na wyjeździe z Werderem Brema 2:2. Łukasz Załuska całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych beniaminka Bundesligi.

Paweł Olkowski (Koeln) – Kolonia przegrała na własnym obiekcie z Herthą BSC 0:1. Paweł Olkowski całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

2. Bundesliga:

Mateusz Klich (Kaiserslautern) – Porażka Kaiserslautern na wyjeździe z Freiburgiem 0:2. Mateusz Klich rozegrał 83 minuty.

Kacper Przybyłko (Kaiserslautern) – 90 minut w barwach „Czerwonych Diabłów” rozegrał Kacper Przybyłko.

Waldemar Sobota (Sankt Pauli) – Sankt Pauli wygrało na wyjeździe z Duisburgiem 2:0. Waldemar Sobota wszedł na murawę w 72. minucie.

Rafał Gikiewicz (Brunszwik) – Eintracht Brunszwik bezbramkowo zremisował z FSV Frankfurt. Rafał Gikiewicz rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy.

Adam Matuszczyk (Brusznwik) – Adam Matuszczyk cały mecz z FSV oglądał z wysokości ławki rezerwowych. Eintracht plasuje się na 6. miejscu w tabeli.

Portugalia:

Liga Zon Sagres:

Paweł Kieszek (Estoril) – Estoril Praia wygrał z Vitorią Setubal 3:0. Paweł Kieszek rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy.

Maciej Makuszewski (Vitoria) – Maciej Makuszewski rozegrał 76 minut w barwach Vitorii w meczu z Estorilem.

Segunda Liga:

Paweł Dawidowicz (Benfica B) – Rezerwy Benfiki przegrały z Chaves 0:1. Paweł Dawidowicz rozegrał 67 minut.

Szkocja:

Premiership:

Błażej Augustyn (Hearts of Midlothian) – Hearts pokonało na własnym obiekcie Kilmarnock 1:0.Błażej Augustyn wszedł na boisko w 76. minucie spotkania.

Turcja:

Super Lig:

Patryk Tuszyński (Rizespor) – Rizespor Kulubu pokonał przed własną publicznością Kasimpasę 2:0. Patryk Tuszyński całe spotkanie przesiedział na ławce Rizesporu.

Walia:

Adrian Cieślewicz (The New Saints) – The New Saints wygrało na własnym obiekcie z Airbusem 5:0. Adrian Cieślewicz rozegrał 70 minut w barwach lidera walijskiej ekstraklasy. TNS ma 9 punktów przewagi nad drugim w tabeli Bala Town.

Antoni Sarnowski (Bangor) – Bangor City przegrał u siebie z Port Talbot 0:2. 17-letni bramkarz cały mecz spędził na ławce gospodarzy.

Węgry:

Bank Liga:

Michał Nalepa (Ferencvaros) – Ferencvaros przegrał na wyjeździe z Honved 1:2. Michał Nalepa rozegrał 64 minuty. Ferencvaros wciąż jest liderem węgierskiej ekstraklasy. Drugi w tabeli Ujpest traci do lidera aż 19 punktów.

Włochy:

Serie A:

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – AS Roma wygrała na wyjeździe z Empoli 3:1. Wojciech Szczęsny rozegrał pełne 90 minut w bramce Romy.

Piotr Zieliński (Empoli) – Piotr Zieliński rozegrał 90 minut w meczu przeciwko Romie.

Łukasz Skorupski (Empoli) – Całe spotkanie w bramce Empoli rozegrał Łukasz Skorupski.

Thiago Cionek (Palermo) – Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie pomiędzy Palermo i Bologną. Thiago Cionek całe spotkanie przesiedział na ławce gospodarzy.

Kamil Glik (Torino) – Torino przegrało na wyjeździe z Milanem 0:1. Kamil Glik rozegrał całe spotkanie w barwach Torino. Polski defensor w 43. minucie otrzymał żółtą kartką.

Paweł Wszołek (Hellas Verona) – Verona przegrała na wyjeździe z Udinese 0:2. Paweł Wszołek przebywał na placu gry do 62. minuty.

Dominik Furman (Hellas Verona) – Dominik Furman całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych Hellasu.

Serie B:

Tomasz Kupisz (Brescia) – Brescia wygrała na własnym obiekcie z Como 2:1. Tomasz Kupisz przebywał na placu gry do 70. minuty spotkania.

Bartosz Salamon (Cagliari) – Cagliari Calcio przegrało na wyjeździe z Ceseną 0:2. Bartosz Salamon rozegrał pełne 90 minut w ekipie lidera włoskiej Serie B.